“Vēlme dzīvei pielikt punktu” un citi stāsti – ko bērni, pusaudži un pieaugušie atklāj uzticības tālruņa akcijā?

0 Komentāru

Bezgalīga vientulības sajūta, paziņojums par vecāku šķiršanos, attiecību problēmas un pat vēlme pielikt dzīvei punktu – tik dažādi bijuši stāsti, kas tradicionālajā Ziemassvētku akcijā ”Uzticies… Tevi dzirdēs un sapratīs” atklāti uzticības tālruņa darbiniekiem.

Šī Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijas uzticības tālruņa gandrīz 11 gadu vēsturē bija astotā reize, kad akcija rīkota, un tās laikā no 24.-30. decembrim kopumā saņemti 430 zvani un sniegtas 203 bezmaksas psiholoģiskās konsultācijas. Pirmo reizi tā bijusi ilgāka nekā iepriekš, tomēr zvanu skaits ir līdzīgs kā citus gadus. Visvairāk zvanu saņemti pirmajā dienā – Ziemassvētkos un 29. decembrī, un vairākums zvanītāju ir vecumā no 12-15 gadiem, tomēr jaunākajiem ir tikai septiņi gadi, bet vecākie bijuši sirmgalvji.

Dace Āķe, VBTAI Ģimeņu ar bērniem atbalsta departamenta direktore

Šogad bija arī zvanītājas – vecmāmiņas, kuras stāstīja par attiecībām ģimenē, ka bērni – pieaugušie bērni neved ciemos mazbērnus un nebrauc attiecīgi arī paši. Arī šogad pašnāvību jautājums ir bijis skarts šajā akcijas laikā.

No vēlmes izdarīt pašnāvību uzticības tālruņa darbiniekiem visbiežāk jāatrunā 12-15 gadus veci pusaudži. Turklāt akcijas laikā kopumā visvairāk zvanītāju ir bijuši zēni.

0 Komentāru