“Vēlme ceļot nav apstādināma!” Pašizolācija nebiedē tūristus, nedēļas nogalē vēl divi čarterlidojumi

10 komentāri

Sestdien no Kipras Latvijā atgriezīsies čartera lidojums ar atpūtniekiem, kuriem turpmāk būs jāievēro divu nedēļu pašizolācija. Par šādu obligātu prasību kļuva zināms tikai piektdienas vakarā. Tūrisma asociācijā akcentē, ka pasažieri par šo pavērsienu bija brīdināti. Pašizolācijas draudi ceļotājus neaptur. Zināms, ka šīs nedēļas nogalē uz siltajām zemēm dosies vēl divi pilnībā izpārdoti čarterreisi.

“Tez Tour” 17. oktobrī sadarbībā ar Kipras nacionālo aviokompāniju “Cyprus Airways” pirmoreiz sāka čarterreisu programmu no Rīgas uz Larnaku. Kad pilnībā piepildītais reiss pagājušajā sestdienā izlidoja uz saulaino zemi, tā vēl bija tā sauktajā zaļajā sarakstā. Taču šovakar kļuva zināms, ka rīt ielidojušajiem tomēr divas nedēļas nāksies pavadīt mājās.

Lasi vēl – Pastiprināti Covid-19 ierobežojumi: ar ko jārēķinās iedzīvotājiem?

“Kiprā novērojām saslimstības pieaugumu – 141,1 gadījums. Latvijā – 82,7. Mūsu pašreizējā politika saslimstībā ir augstāka par valstīm, kur ir risks augstāks, pienākas pašizolācija. Palikt mājās, ievērot pašizolāciju,” vērš uzmanību SPKC pārstāvis Jurijs Perevoščikovs.

“Tez Tour” pārstāvji šīs dienas laikā tā arī oficiālus komentārus par šo gadījumu un turpmākajiem plāniem nesniedza. Firmas birojā Berga bazārā bija sastopama tikai viena darbiniece, kas situāciju nekomentēja.

Tomēr izrādās, ka iespēja nonākt pašizolācijā Latvijas ceļotājgribētājus nebiedē. Šajā nedēļas nogalē paredzēti lidojumi no Rīgas gan uz Kipru, gan arī Grieķijai piederošo Krētas salu. Katrā lidojumā esot ap 150 pasažieru, skaidro Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijā.

“Tie, kas ir pārliecināti par sevi un nebaidās, es teikšu to vārdu, nebaidās, izvērtē, ka var atļauties pašizolāciju ievērot, jā, tie brauc! Bizness ir apstājies. Tas nav bizness! Bet cilvēku vēlme ceļot, atpūsties, nomainīt vidi – nu tā nav apstādināma,” saka Latvijas Tūrisma aģentu un operatoru asociācijas vadītāja Inga Kavaca.

Jāpiemin, ka citu čarterreisu, izņemot Rīga-Larnaka-Rīga skolēnu brīvlaika nedēļā no galvaspilsētas lidostas neesot bijis, vismaz Latvijas tūrfirmas tādus neesot organizējušas.

10 komentāri