Vēlēt dodas arī ar čemodāniem, atsaucība milzīga

0 Komentāru
Vēlēt dodas arī ar čemodāniem, atsaucība milzīga
Foto: Kristīne Žilde-Krēvica, TV3 Ziņas

Rīgas Valsts 1. ģimnāzijas iecirknī vēlētāji aktīvi izmanto iespēju atstāt savu balsi glabāšanā, un ir arī tādi, kas vēlēt ieradušies ar čemodāniem, novērojusi TV3 Ziņu žurnāliste Kristīne Žilde-Krēvica.

Kristīne Žilde-Krēvica, TV3 Ziņas:

Rīgas centrā pacietīgākie pat stāvēja rindās, un uz nedaudz provocējošu jautājumu: “Kāpēc vispār jābalso?” atbildēja gandrīz ar sašutumu: “Kā?! Tas ir svarīgi! Tas ir mans pienākums!” Tāpat bija ļoti daudz jaunu cilvēku, kuri balsot ieradās pat ar čemodāniem, lai uzreiz pēc tam dotos ceļojumā. Tas tiešām priecē, jo ļauj cerēt, ka aktivitāte šogad būs lielāka nekā pirms trim gadiem, kad sasniedzām apmeklētības antirekordu.

Jāatgādina, ka 11. Saeimas vēlēšanās aktivtitāte bija vien 59,49%.

12.Saeimas vēlēšanās pirmajā dienā, kad to bija iespējams paveikt, balsi glabāšanā nodeva 6730 pilsoņi jeb 0,43% no balsstiesīgajiem, informēja Centrālās vēlēšanu komisijas (CVK) Informācijas nodaļas vadītāja Kristīne Bērziņa.

Rīgā balsi glabāšanā 1. oktobrī nodevuši 3908 cilvēki, Vidzemē – 1275 pilsoņi, Zemgalē – 600, Kurzemē – 573 un Latgalē – 374 vēlētāji.

Saskaņā ar Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes sniegtajām ziņām šā gada 4. septembrī balsstiesības bija 1 548 538 pilsoņiem.

Vēlēšanu dienā, 4. oktobrī, būs iespējams nobalsot no plkst.7 līdz 20 jebkurā tuvākajā iecirknī.

Foto: Andrejs Skagals, TV3 Ziņas

Foto: Andrejs Skagals, TV3 Ziņas

0 Komentāru