Komentāri
Vēlēšanu kuriozi: aģitācija, sajaukti iecirkņi un “labvēlis”, kas nobalsojis tavā vietā
LETA

Pašvaldību vēlēšanas šodien, 3. jūnijā, nav notikušas ne bez pārpratumiem un kurioziem.

Kāds vēlētājs Rīgas 49. vidusskolā esošajā 78. vēlēšanu iecirknī uz vēlēšanu kabīnes kartona starpsienas uzrakstījis aicinājumu balsot par kādu partiju, kā rezultātā šo starpsienu nācies nomainīt.

Dzīvesvieta ir deklarēta tepat tuvumā…

Kā stāstīja iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Olita Kudrjavceva, kopumā balsošana norit mierīgi. Viņa norādīja, ka bijuši vairāki vēlētāji, kuri ieradušies iecirknī un apgalvojuši, ka to dzīvesvieta ir deklarēta tuvumā, bet pēcāk izrādījies, ka viņu patiesā deklarētā dzīvesvieta ir citviet Latvijā.

Tāpat bijuši vairāki vēlētgribētāji, kuri atnākuši uz nepareizo iecirkni, bet ar komisijas palīdzību novirzīti uz pareizo iecirkni.

Kudrjavceva atzina, ka daudzi vēlētāji ierodas iecirknī, nezinot savu kārtas numuru, un viņu atrašana sarakstos paildzina vēlēšanu procesu.

Tu ej balsot, bet kāds to ir izdarījis tavā vietā

Latvijas iedzīvotāji sociālajos tīklos ziņo par gadījumiem, kad kāda persona nobalsojusi citas personas vietā, taču Centrālās vēlēšanas komisijā (CVK) atzīst, ka šādas cilvēcīga kļūdas mēdz gadīties.

CVK pārstāve Kristīne Bērziņa skaidroja, ka šādi gadījumi ir bijuši arī iepriekšējos gados un tie ir skaidrojami ar cilvēcīgu kļūdu.

“Var būt gadījumi, kad vēlēšanu komisijas darbinieka neuzmanības dēļ kāds vēlētājs parakstās tajā rindiņā, kurā minēts citas personas vārds. Tā ir nepatīkama kļūda, tomēr cilvēks, kurš ieradies balsot, un konstatējis, ka kāds viņa vietā jau nobalsojis, nevarēs piedalīties vēlēšanās,” skaidroja CVK pārstāve.

Skaties.lv ziņoja arī par runci, kas ir neatkarīgais novērotājs vienā no Babītes novada vēlēšanu iecirkņiem.

Savukārt par aktivitāti vēlēšanās vari uzzināt šeit!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl