Vēlēšanu kuriozi: aģitācija, sajaukti iecirkņi un “labvēlis”, kas nobalsojis tavā vietā

0 Komentāru
Vēlēšanu kuriozi: aģitācija, sajaukti iecirkņi un “labvēlis”, kas nobalsojis tavā vietā
Foto: Jānis Zvērs

Pašvaldību vēlēšanas šodien, 3. jūnijā, nav notikušas ne bez pārpratumiem un kurioziem.

Kāds vēlētājs Rīgas 49. vidusskolā esošajā 78. vēlēšanu iecirknī uz vēlēšanu kabīnes kartona starpsienas uzrakstījis aicinājumu balsot par kādu partiju, kā rezultātā šo starpsienu nācies nomainīt.

Dzīvesvieta ir deklarēta tepat tuvumā…

Kā stāstīja iecirkņa vēlēšanu komisijas priekšsēdētāja Olita Kudrjavceva, kopumā balsošana norit mierīgi. Viņa norādīja, ka bijuši vairāki vēlētāji, kuri ieradušies iecirknī un apgalvojuši, ka to dzīvesvieta ir deklarēta tuvumā, bet pēcāk izrādījies, ka viņu patiesā deklarētā dzīvesvieta ir citviet Latvijā.

Tāpat bijuši vairāki vēlētgribētāji, kuri atnākuši uz nepareizo iecirkni, bet ar komisijas palīdzību novirzīti uz pareizo iecirkni.

Kudrjavceva atzina, ka daudzi vēlētāji ierodas iecirknī, nezinot savu kārtas numuru, un viņu atrašana sarakstos paildzina vēlēšanu procesu.

Tu ej balsot, bet kāds to ir izdarījis tavā vietā

Latvijas iedzīvotāji sociālajos tīklos ziņo par gadījumiem, kad kāda persona nobalsojusi citas personas vietā, taču Centrālās vēlēšanas komisijā (CVK) atzīst, ka šādas cilvēcīga kļūdas mēdz gadīties.

CVK pārstāve Kristīne Bērziņa skaidroja, ka šādi gadījumi ir bijuši arī iepriekšējos gados un tie ir skaidrojami ar cilvēcīgu kļūdu.

“Var būt gadījumi, kad vēlēšanu komisijas darbinieka neuzmanības dēļ kāds vēlētājs parakstās tajā rindiņā, kurā minēts citas personas vārds. Tā ir nepatīkama kļūda, tomēr cilvēks, kurš ieradies balsot, un konstatējis, ka kāds viņa vietā jau nobalsojis, nevarēs piedalīties vēlēšanās,” skaidroja CVK pārstāve.

Savukārt par aktivitāti vēlēšanās vari uzzināt šeit!

0 Komentāru