Velc laukā peldkostīmu! Sestdien ārā būs īsta vasara

Pievienot komentāru
Velc laukā peldkostīmu! Sestdien ārā būs īsta vasara
Foto: LETA

Šajā sestdienā Latvijā gaidāms vasarīgi silts laiks, tomēr sākoties nākamajai darba nedēļai, gaisa temperatūra atkal pazemināsies, ziņo meteorologi.

Nakts uz sestdienu gan būs diezgan dzestra – austrumu rajonos gaisa temperatūra pazemināsies pat līdz +3 grādiem pēc Celsija un dažviet uz augsnes gaidāmas pat salnas.

Tomēr dienas laikā no rietumiem Latviju šķērsos siltā atmosfēras fronte un vēji iegriezīsies no dienvidu puses, tāpēc gaisa temperatūra pēcpusdienā visā teritorijā paaugstināsies līdz pat +26 grādiem.

Diemžēl vasarīgais siltums Latvijā nenoturēsies ilgi, jo jau naktī uz svētdienu valsts teritoriju šķērsos aukstā atmosfēras fronte – tā nesīs īslaicīgu lietu, iespējams arī pērkona negaiss, bet vējš svētdien pakāpeniski iegriezīsies no rietumu, nākamās nedēļas gaitā pat ziemeļu puses. Līdz ar to atkal būs vēsāks laiks – maksimālā temperatūra otrdien un trešdien gaidāma tikai +13 un +19 grādu robežās.

Jaunnedēļ laika apstākļus pārsvarā noteiks anticiklons, tādēļ pieturēsies lielākoties sauss laiks.

Ūdens temperatūra piektdien no rīta Latgales upēs bija no +13 līdz+19, Vidzemes upēs no +10 līdz +16, Zemgales upēs no +13 līdz +17 un Kurzemes upēs no +10 līdz+17 grādu robežās, Latvijas ezeros no +14 līdz +17 grādu robežās.

Baltijas jūras piekrastē Ventspilī un Liepājā ūdens temperatūra bija no +13 līdz +14 grādiem, savukārt Rīgas līcī Kurzemes piekrastē ūdens temperatūra bija zema – tikai no +7 līdz +8 grādiem, jo pūš rietumu puses vēji, savukārt pretējā līča pusē, Salacgrīvā, ūdens bija pat +16 grādus silts.