Vējonis un Kučinskis nevēlas iejaukties kaislībās ap baznīcu un sieviešu ordināciju

0 Komentāru
Vējonis un Kučinskis nevēlas iejaukties kaislībās ap baznīcu un sieviešu ordināciju
Foto: LETA

Šonedēļ turpinājās kaislības saistībā ar Latvijas Evaņģēliski luteriskās baznīcas lēmumu mainīt organizācijas Satversmi, nosakot, ka par mācītājiem drīkst ordinēt tikai vīriešus.

Tomēr par sieviešu ordinācijas jautājumu izvēlējušās klusēt valsts augstākās amatpersonas, kas katru gadu 18. novembrī apmeklē valsts svētku dievkalpojumu Rīgas Domā, kur arī uzklausa luterāņu arhibīskapa Jāņa Vanaga sprediķi par notiekošo Latvijā.

“Viedoklis ir jāpauž konkrēto konfesiju pārstāvjiem, kas arī regulāri iet uz baznīcu. Ja viņiem kāds jautājums nav pieņemams, tad tā ir viņu iekšējā diskusija,” uzskata prezidents Raimonds Vējonis.

“Politikā es vienmēr esmu aizstāvējusi un iestājusies par sieviešu tiesībām, bet šis ir luterāņu sinodes lēmums. Ir bijis balsojums un tas ir jākomentē pašām luterāņu draudzēm,” norāda Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece.

“Es šobrīd nevaru runāt personiskos viedokļus, jo es strādāju par Ministru prezidentu,” jautājumu komentēt atteicās premjers Māris Kučinskis.

Evaņģēliski luteriskā baznīca lēmumu aizliegt sieviešu ordināciju pieņēma pirms nedēļas. To atbalstīja 77% baznīcas Sinodes jeb augstākās lēmējinstitūcijas dalībnieku.

Foto

Video

0 Komentāru