2 komentāri
Vējonis: Sociālās nevienlīdzības problēma ir valsts drošības jautājums
Foto: LETA

Sociālās nevienlīdzības problēma ir valsts drošības jautājums, kas jārisina, jo tas skar lielu valsts iedzīvotāju daļu, sacīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis, 19. oktobrī tiekoties ar Latvijas Pensionāru federācijas (LPF) pārstāvjiem.

Sarunas laikā abas puses atzina, ka pieaugošais nabadzības risks un medicīnas pieejamība ir īpaši aktuāls jautājums senioriem un citām sociāli mazaizsargātām grupām. “Ir kritiski svarīgi šos riskus mazināt, jo iedzīvotāju sociālā drošība un pārliecība par savu rītdienu stiprina uzticību valstij,” teica Raimonds Vējonis.

Veselības aprūpi Raimonds Vējonis minēja kā vienu no būtiskajām jomām, kur svarīgi iesāktās reformas arī pabeigt.

Valsts prezidents atzina, ka daudzās jomās pastāv gadiem nerisināti jautājumi.

Valsts prezidents ar LPF pārstāvjiem pārrunāja arī priekšlikumus Latvijas pensiju sistēmas izmaiņām, valsts sociālā budžeta izdevumus un veidošanas principus, kā arī citus jautājumus.

Raimonds Vējonis sarunā uzsvēra LPF kā nozīmīgas nevalstiskās organizācijas un valdības sociālā partnera lomu, kas pārstāv Latvijas pensionārus un aktualizē senioriem būtiskos jautājumus.

Tikšanās reizē ar Valsts prezidentu piedalījās LPF priekšsēdētājs, 12.Saeimas deputāts Andris Siliņš, LPF priekšsēdētāja vietniece Dzintra Žilde, LPF priekšsēdētāja vietniece Sarmīte Krecere un LPF veselības komisijas pārstāve, Rīgas apriņķa pensionāru apvienības vadītāja Aija Kušķe.

TOP komentāri

 • Es.Ance
  0 0 0

  Es.Ance

  Lūdzu Vējoņa kungu un citus politiķus ,lai dod konkrēti atbildi uz jautājumu,kā iztikt ar 80eiro ?
 • Ieva
  0 0 0

  Ieva

  Prezidenta kungs,tos skaistos vārdus,vajadzētu pierādīt ar darbiem.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl