Vējonis: Situācija Katalonijā ir Spānijas iekšējais jautājums

6 komentāri
Vējonis: Situācija Katalonijā ir Spānijas iekšējais jautājums
Ilze Zvēra / f64

Pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Māri Kučinski (ZZS) Valsts prezidents Raimonds Vējonis komentēja notikumus Katalonijā. Viņš akcentēja, ka situācija Katalonijā nesasaucas ar vēsturisko situāciju Latvijā, jo tas, kā Latvija veidojās kā neatkarīga valsts, un tas, kas notiek Katalonijā, ir divas dažādas situācijas.

Valsts prezidents uzskata, ka situācija Katalonijā ir Spānijas iekšējais jautājums un tas būtu jārisina atbilstoši Spānijas likumiem un konstitūcijai. Vējonis gan pauda nožēlu par izmantoto vardarbību, kas tika vērsta pret iedzīvotājiem.

Raimonds Vējonis

Raimonds Vējonis
Valsts prezidents

Šī vardarbības pielietošana, manuprāt, nav pareiza, un tā ir nožēlojama darbība. Tomēr ir būtiski atsākt dialogu starp Kataloniju un Madridi, jo šis jautājums jārisina dialoga ceļā, lai panāktu kādu risinājumu. Visas Eiropas Savienības (ES) dalībvalstis ir vienotas un skatīsies, kā Spānija risinās šos jautājumus, jo tā ir ES dalībvalsts.

Neatkarības referenduma dienā piedzīvotā vardarbība no Spānijas varasiestāžu puses šokēja ne tikai katalāņus, bet arī pārējo pasauli. Spānijas valdības rīcība izraisījusi negaidītu pretreakciju – par neatkarību tagad iestājas pat tie katalāņi, kuri iepriekš bija pret. Notikušais Katalonijas valdībai licis secināt, ka atpakaļceļa vairs nav – atdalīšanās no Spānijas ir jāīsteno. Politiķi to apņēmušies paveikt tuvākajās dienās, neņemot vērā, ka referenduma iznākumu neatzīst ne Madride, ne Eiropas Savienība.

TV3 ziņu filmēšanas komanda dodas uz Barselonu, lai par notikumiem Katalonijā ziņotu no notikuma vietas.

TOP komentāri

 • vārds
 • Māris Norkus
  +2 +2 0

  Māris Norkus

  lai viņš pa angliski apskaidro situāciju :D lai palīdz rast kādu risinājumu :D
 • Sandra Kasparāne
  +1 +1 0

  Sandra Kasparāne

  Visi šitie politiķi kā automāti atkārto vienu un to pašu tekstu pēc norādēm no augšas. Nožēlojami.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl