Komentāri
Vējonis rādīs piemēru tautai un sestdien stundu savā mājoklī nelietos elektrību
Foto: LETA

Sestdien, 19. martā, Valsts prezidents Raimonds Vējonis pievienosies visiem akcijas Zemes stunda atbalstītājiem Latvijā un pasaulē, kas laikā no pulksten 20:30 līdz 21:30 simboliski nelietos elektrību, tādējādi apliecinot izpratni par klimata pārmaiņu nozīmību.

Valsts prezidents aicina ikvienu Latvijas iedzīvotāju, uzņēmumu, pašvaldības un valsts iestādi pievienoties akcijai un simboliski vienu stundu nelietot elektrību, kā arī ikdienā izdarīt videi draudzīgas izvēles.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

“Mums katram ir pienākums rūpēties par vidi, kurā dzīvojam. Dalība Zemes stundā ikvienam ir lieliska iespēja parādīt, ka mums rūp klimata pārmaiņas un esam gatavi rīkoties, lai sargātu vidi. Esmu iestājies par videi draudzīgu dzīvesveidu un saimniekošanu, tāpēc aicinu ikvienu sargāt dabas resursus, taupīt elektrību un šķirot atkritumus,” saka Valsts prezidents.

Zemes stundā apgaismojumu izslēgs un elektrības lietošanu samazinās Valsts prezidenta pagaidu rezidencē Melngalvju namā un Valsts prezidenta Jūrmalas rezidencē, kur pašlaik strādā Raimonds Vējonis.

Zemes stunda ir Pasaules Dabas fonda organizēta vispasaules akcija, kas visā pasaulē notiek jau desmito reizi. Tās laikā uzņēmumi, pašvaldības un ikviens cilvēks izslēdz apgaismojumu vai citas elektroierīces uz vienu stundu, lai parādītu atbalstu aktīvai rīcībai pret klimata pārmaiņām.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl