Vējonis pateicas audžuvecākiem par viņu pašaizliedzīgo darbu

2 komentāri

Piektdien, 3. novembrī, kā ik gadu, Valsts prezidents aicināja uz pieņemšanu Rīgas pilī audžuvecākus, lai pateiktos viņiem par pašaizliedzīgo darbu un bērnos ieguldīto mīlestību.

Kamēr valdība vēl tikai sola veidot Latviju par valsti bez bērnunamiem, šīs audžuģimenes ir tās, kas rāda piemēru un iedrošina arī citus uzņemties rūpes par bērniem, kas palikuši bez vecākiem.

1200 bērnu Latvijā šorīt pamodās bērnu namos. Jau pirms divām dienām par to publiski atvainojās labklājības ministrs Jānis Reirs un uzsvēra, ka Latvijas nākotnes mērķis ir bez vecākiem palikušo bērnu aprūpes sistēmas reorganizācija. Taču, kamēr valsts līmenī pretī šim mērķim tiek sperti tikai nelieli soļi, audžuģimenes ir tās, kas ir īstās darba darītājas.

Bitenieku ģimenē, piemēram, šobrīd aug septiņi bērniņi, no kuriem vien divi ir bioloģiskie. Vēl trīs pašu bērni jau izaudzināti.

Ieva Biteniece
audžumamma

Mums blakus bija bērnunams, un bērnunama bērni mācījās kopā ar saviem bērniem. Tajā brīdī, kad mēs braucām mājās, pieskrien divas bērnunama meitenītes un prasa: “Uz kurieni jūs braucat?” Mēs sakām: “Uz mājām.” Un tad viņu acīs redzēt to vārdu ”mājām”, tas bija tāds klikšķis, kad mēs nolēmām, ka mēs kādu paņemsim pie sevis, lai viņiem būtu tās mājas.

Bet Vitālija un Marijas ģimenes jaunākā atvase pie viņiem nonākusi divas reizes. Pēc pāris audžuģimenē aizvadītiem mēnešiem puisīša bioloģiskā māte atguva tiesības uz viņa aizgādību. Taču neilgi pēc tam, kad puisītis atkārtoti bija pakļauts vardarbībai, mierinājumu viņš atkal rada savu audžuvecāku rokās.

Vitālijs Babans
audžutētis

Tā ir divvirzienu iela. Mēs dodam. Bet mēs arī kaut ko paņemam no bērniem, viņi mums dod, mēs viņiem atdodam.

Šīm un vēl daudzām citām audžuģimenēm piektdien prezidents izteica īpašu pateicību. Viņu rūpes ir piemērs un iedrošinājums visai sabiedrībai.

Raimonds Vējonis
Valsts prezidents

Mēs bieži vien meklējam iemeslus, sakot, ka tas nav izdarāms. Bet es domāju, ka tas ir izdarāms. Jūs esat uzskatāmi parādījuši ar savu paraugu, ar savu pašaizliedzību, ar savu ieinteresētību, ar gatavību ziedoties – palīdzēt šiem bērniem, kuriem ir nepieciešams arī ģimenes siltums.

Nākamgad audžuģimenēm finansējums būs divas reizes lielāks nekā šogad. Tāpat arī iecerēts izveidot speciālās audžuģimenes, kuras 24 stundas diennaktī būs gatavas uzņemt zīdaiņus un bērnus ar īpašām vajadzībām, līdz nokārtosies viņu tālākais liktenis.

2 komentāri