Vējonis par incidentu Igaunijā: Mācībās jābūt ļoti atbildīgiem!

2 komentāri
Vējonis par incidentu Igaunijā: Mācībās jābūt ļoti atbildīgiem!
Foto: Postimees/Scanpix

Igaunija turpina meklēt raķeti, kuru Spānijas iznīcinātājs “Eurofighter” mācību lidojuma laikā otrdien, 7. augustā, nejauši izšāvis virs Igaunijas teritorijas.

Incidents noticis Igaunijas dienvidrietumos pie Otepē pilsētas – gaisa telpā, kas paredzēta mācībām. Raķete nekam nav trāpījusi, tāpēc Igaunijas Gaisa spēki pieļauj, ka raķete, iespējams, nav pašiznīcinājusies un ir nokritusi zemē.

Amatpersonas atzīst, ka tas ir pirmais šāds incidents Baltijā un arī citur pasaulē tādi gadījumi nenotiek bieži. Igaunijā notikušo incidentu Krievija var izmantot, lai radītu “troksni” – tā uzskata Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Viņš uzskata, ka šādās mācībās ir jābūt ļoti uzmanīgiem, lai izvairītos no starpgadījumiem, kuri var tikt izmantoti, lai sabiedrību censtos noskaņot pret NATO.

Raimonds Vējonis
Valsts prezidents

Jebkuru situāciju Krievija var izmantot, lai radītu troksni. Tāpēc mums ir jābūt mūsu pusē, pirmām kārtām, veicot jebkādas mācības, veicot arī militārās tehnikas pārvietošanu un tā tālāk – jābūt ir ļoti atbildīgiem, lai lieki neradītu kaut kādus starpgadījumus, kurus var pēc tam plaši izmantot savu specifisko naratīvu radīšanai. Lai tādējādi radītu varbūt negatīvu noskaņojumu sabiedrībā pret NATO spēkiem.

2 komentāri