Vējonis “oligarhu lietas” dēļ aicina palielināt likumsargājošo iestāžu finansējumu

10 komentāri

Tā dēvētās oligarhu sarunas ir viens no iemesliem, kādēļ sabiedrības neuzticība politiķiem tikai pieaug, bet nekas cits neatliek, kā uzticēties likumsargu lēmumiem – tā šodien izteicās gan premjers, gan Ministru prezidents.

Kopš žurnāls “Ir” sāka publiskot no anonīmiem avotiem iegūtos sarunu ierakstus viesnīcā “Rīdzene”, kuros par oligarhiem bieži dēvētie Ainārs Šlesers un Aivars Lembergs dzirdami, apspriežot dažādus apšaubāmas likumības darījumus gan biznesā, gan politikā, arvien skaļāk izskan jautājumi, vai Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroja sākto tā dēvētās oligarhu lietas izmeklēšanu tik tiešām bija pamats izbeigt bez tiesas. Valsts prezidents Raimonds Vējonis šodien atzina, ka tas neveicina sabiedrības uzticību politiķiem.

“Protams, ja sarunas ir bijušas šādas, no ētiskā aspekta tās nav pieņemamas, kas tikai vēlreiz parāda to, ka tā neuzticība politiķiem tikai pieaug,” saka Valsts prezidents.

Vējonis uzskata, – tas vienkārši apliecinot, ka valdībai ir jāpalielina finansējums tiesībsargājošajām iestādēm, lai tās spētu ne tikai noklausīties sarunas, bet arī līdz galam izmeklēt, vai tajās apspriestie likumpārkāpumi tiešām notikuši. Tikmēr premjers Māris Kučinskis solīja no savas puses darīt visu, lai šādas jautājumu risināšanas metodes Latvijā nebūtu pieņemamas.

“Noteikti, ka emocijas nav labākais padomdevējs, lai pieņemtu kādus sodīt vai likt aiz restēm, tā kā tas viss ir tiesībsargājošo orgānu ziņā, un acīmredzot nav citas iespējas kā uz viņiem paļauties. Ja kādam ir kādi pierādījumi, gatavi būs arī strādāt,” saka Kučinskis.

Jāpiebilst, ka Aivars Lembergs ir viens no Zaļo un zemnieku savienības līderiem. Raimonds Vējonis pirms ievēlēšanas prezidenta amatā bija Latvijas Zaļās partijas līderis, bet Māris Kučinskis pārstāv zaļzemniekos ietilpstošo Liepājas partiju.

TOP komentāri

 • s
  +2 +2 0

  s

  Kas dara darbu-nauda vai cilvéki?Strelcenokam alga nemaz tik maza nebija,bet neko nepaveica.Daudzus proofesionálus atlaida,palicéji laikam nohalturéja.Laikam tá vajadzéja, tikai kam?Kalnmeijers varétu noskaidrot, ja tiesám nezina, varbut vinám oficiáli tas nav jázina.Ir tas banditu teiciens-mazák zinási, ilgák dzívosi.Labs princips tiesíbsargájosám iestádém.
 • Marks Bremmers
  +1 +1 0

  Marks Bremmers

  Vai tiešām Vējonis domā atpirkties (kaut ko vajadzēja teikt) ar tik sekliem spriedelējumiem? It kā pats amatā būtu iesēdināts savādāk :)
 • Vai.vai
  +1 +1 0

  Vai.vai

  Nu vai tad vienreiz nebūs gana, kad tas algu celšanas vilnis beigsies.Kur ir redzami un dzirdami šo darboņu veiksmīgi darbi? Vai arī tas viss lai Latvijas iedzīvotāji mazāk zinātu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl