Vējonis: Latvija militārajā ziņā vēl nekad nav bijusi tik stipra, bet ar to nepietiek

23 komentāri
Vējonis: Latvija militārajā ziņā vēl nekad nav bijusi tik stipra, bet ar to nepietiek
Ieva Leiniša / LETA

Latvija militārā ziņā vēl nekad nav bijusi tik stirpa kā tagad – tā uzrunā Nacionālo bruņoto spēku militāro vienību parādē norādīja Valsts prezidents Raimonds Vējonis.

“Es droši varu teikt, ka mūsu valsts ir, pateicoties Latvijas armijai. Pirmā pasaules kara tranšejās norūdītajiem karavīriem toreiz līdzās stājās gan sirmi veterāni, gan skolēni un studenti, gan bēgļi un vienkārši strādnieki. Tos vienoja gluži pārdabisks spīts, drosme un ticība idejai. Idejai par savu valsti,” sacīja prezidents.

“Šis gadsimts ir atnesis straujas izmaiņas, jauna veida apdraudējumus un izaicinājumus. Tomēr kā valsts bruņoto spēku augstākais vadonis es varu teikt ar pārliecību: mēs esam gatavi aizstāvēt savu valsti. Kopējās mācībās un starptautiskajās misijās Latvijas armija ir pierādījusi, ka tā drosme un disciplīna, kas kādreiz palīdzēja izkarot brīvību, nekur nav zudusi. Tagad mēs palīdzam stiprināt drošību arī citās valstīs. Mēs ne tikai ņemam, bet arī dodam,” turpināja Vējonis.

Prezidents uzrunā pateicās sabiedrotajiem gan Latvijā, gan ārvalstīs. “Latvija militārajā ziņā vēl nekad nav bijusi tik stipra un droša. Bet ar to nepietiek. Mūsdienās valsts drošība nozīmē daudz vairāk nekā tikai fizisku aizsardzību. Ikviens no mums var padarīt Latviju drošāku. Ikviens no mums var padarīt Latviju stiprāku. Uzņemoties atbildību par savu izvēli un rīcību, iestājoties par savu valsti un stiprinot to ik dienas ar darbiem un ar vārdiem,” prezidents sacīja uzrunas nobeigumā.

23 komentāri