Vējonis: ASV viceprezidents tieši Baltijas valstis minēja kā labo, pozitīvo piemēru

0 Komentāru
Vējonis: ASV viceprezidents tieši Baltijas valstis minēja kā labo, pozitīvo piemēru
Foto: AFP / LETA

Trīs Baltijas valstu prezidenti pirmo reizi tikušies ar ASV jauno viceprezidentu Maiku Pensu. Tikšanās notikusi Minhenes Drošības konferences laikā.

Kā norāda Valsts prezidents Raimonds Vējonis, nepilnu stundu garā saruna noritējusi draudzīgā gaisotnē. Ar Pensu pārrunāta Baltijas valstu un ASV stratēģiskā sadarbība drošības un aizsardzības jomā un cīņā pret globālo terorismu. Tāpat runāts par to, kā Baltijas valstis palielina aizsardzības budžetu, ko Penss esot atzinīgi novērtējis.

“Tikšanās notika ļoti draudzīgā gaisotnē. Ilga nedaudz vairāk kā 45 minūtes. Tikšanās gaitā ASV viceprezidents vēlreiz skaidri gaiši apliecināja, ka ASV bija, ir un būs drošs NATO partneris, kas būs gatavs izpildīt NATO līguma piektā panta prasības, ja pret kādu, tai skaitā Baltijas valsti, notiks kāda militāra agresija. Viņš tieši Baltijas valstis minēja kā labo, pozitīvo piemēru, kur Igaunija jau ir pārsniegusi 2%, ka Latvija, Lietuva nākamgad sasniegs. Viņš to atzīmēja kā pozitīvo piemēru,” norādīja Vējonis.

0 Komentāru