Komentāri

Prezidents Raimonds Vējonis ir sagatavojis izmaiņas trijos likumos, un kopš stāšanās amatā šī ir viņa pirmā iniciatīva mainīt likumus. Pirms priekšlikumus iesniegt Saeimā, uz sarunu Raimonds Vējonis bija aicinājis pārstāvjus no visām parlamentā ievēlētajām partijām.

Prezidenta pagaidu rezidencē Melngalvju namā neierasts skats. Vienlaikus pulcējušies pārstāvji no pilnīgi visām Saeimas partijām. Vējonis deputātus informēja par sagatavotajām izmaiņām trīs likumos. Saeimu viņš aicina mainīt Nacionālās drošības likumu, Nacionālo bruņoto spēku likumu un Ministru kabineta iekārtas likumu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Prezidenta konstitucionālo tiesību padomnieks Jānis Pleps skaidro, ka likumi ir novecojuši un tie jālabo, lai valsts spētu operatīvāk reaģēt militāra apdraudējuma vai kara gadījumā.

Foto:

Būtiskākie jauninājumi ir divi. Plānots noteikt, ka kara vai ārkārtējas situācijas gadījumā valdības sēdēs ir nepieciešams mazāks kvorums un valdība ir lemttiesīga arī tad, ja sēdē piedalās premjerministrs un vismaz trīs ministri. Tāpat tiek paredzēta iespēja, ka negaidīta uzbrukuma gadījumā Nacionālie bruņotie spēki varēs veikt pašaizsardzības pasākumus atbilstoši valsts aizsardzības plāniem, negaidot pavēles no augstākās vadības.

Prezidenta priekšlikumus, kurus viņš sāka gatavot, vēl esot aizsardzības ministra amatā, reaģējot uz Krievijas agresīvo rīcību, deputāti novērtējuši atzinīgi. Deputāti prognozē, ka Vējoņa iniciatīva varētu gūt Saeimas vairākuma atbalstu.

Video:

Lasi vēl