Vējoņa “nepilsoņu bērnu iniciatīva”: deputāti prezidenta priekšlikumu vērtē pretrunīgi

Komentāri

Trešdien, 20. septembrī, dienu pirms Saeimai jālemj par to, vai parlamenta darba kārtībā nonāks Valsts prezidenta priekšlikums izbeigt bērniem piešķirt nepilsoņa statusu, ar prezidenta piedāvājumu iepazinās Saeimas Pilsonības komisijas deputāti.

Viņu debates uzskatāmi parādīja, cik pretrunīgi tiek vērtēta Raimonda Vējoņa iniciatīva. Prezidenta pusē nostājusies opozīcija, savukārt pret viņa sagatavoto likumu ir Nacionālā apvienība, kā arī Zaļo un zemnieku savienība, kuras pārstāvis Ingmārs Līdaka aicina likumu noraidīt.

Ingmārs Līdaka
Pilsonības komisijas deputāts

Tajā gadījumā, ja mēs par šo likumprojektu sāksim tagad trīs lasījumos “ķeskāties” no tribīnes pa 30 runātājiem no vienas puses, pa 30 no otras puses, tad ļoti daudz sabiedrības locekļu uzzinās ļoti, ļoti daudz nepatīkama par sevi. Uzzinās, kas viņi ir, kāds viņiem liktenis, kur viņiem jābrauc, kur viņiem būtu jāpaliek, vai viņi ir fašisti, vai viņi ir komunisti. To visu mēs trīs lasījumos uzzināsim.

Andrejs Judins
Pilsonības komisijas deputāts

Ja mēs vienkārši kā strausi pateiksim: “Nē, mēs negribam neko darīt, jo nākamajā gadā būs vēlēšanas, labāk neko nedarīt.” Faktiski mēs nemēģināsim problēmu risināt. Bet, ja problēma ir, es uzskatu, ka ir svarīgi nodot komisijai un uzsākt darbu.

Turpretī “Vienotības” Saeimas frakcija nav vienota. Vairums ir pret Vējoņa priekšlikumu, bet prezidenta pusē nostājušies četri deputāti, kuri “Vienotību” pametuši, savukārt no frakcijas nav aizgājuši.

Līdz ar to, lai gan koalīcijas partijas solījušas prezidenta iniciatīvu neatbalstīt, tās balsojums rīt nebūs vienots.

Lasi vēl