Vējoņa iniciatīvai par nepilsoņa statusu varētu nepietikt balsu

0 Komentāru

Ja Saeima atbalstīs prezidenta iesniegto likumprojektu, kas paredz atteikšanos no nepilsoņa statusa piešķiršanas, Nacionālā apvienība nākamnedēļ sola aktualizēt jautājumu par pāreju uz izglītību vienīgi valsts valodā.

Šobrīd gan Saeimā balsu prezidenta ierosinājumam nepietiek. Valdību veidojošās partijas lēmušas balsot pret. Koalīcijas līgumu neievēros vien no “Vienotības” aizgājušais “četrinieks”.

Trešdien, 20. septembrī, uz tikšanos ar komisijas deputātiem bija ieradušies liels skaits ekspertu, tostarp arī Valsts prezidenta kancelejas juristi. Pušu diskusijas brīžiem izvērtās visai spraigas.

Komisijai gan nekāds lēmums nebija jāpieņem. Uzklausot visu iesaistīto pušu viedokli, sēde noslēdzās. Tikmēr ceturtdien, 21. septembrī, Saeimas deputātiem būs jāizšķiras, vai iniciatīvu virzīt tālāk oficiālai izskatīšanai.

Šobrīd gan izskatās, ka likumprojektam atbalsts Saeimā nepietiek, – pat par spīti tam, ka to atbalstīs pilnīgi visas opozīcijas partijas un arī trīs no četriem neatkarīgajiem deputātiem.

Tomēr arī koalīcijas partijas šajā jautājumā ir vienotas, – visas sola ievērot savstarpējo sadarbības līgumu un prezidenta ierosinājumu noraidīt. Vienīgi dumpīgais “Vienotības četrinieks” balsošot par.

Gadījumā, ja prezidenta likumprojektu Saeima ceturtdien tomēr atbalstītu, Nacionālā apvienība jau nākamnedēļ gatava rosināt jautājumu par izglītību valsts valodā. Valdības stabilitāti ceturtdienas balsojuma iznākums neietekmēšot.

Līdz šim nepilsoņu bērnu vecākiem ir dota iespēja savas atvases reģistrēt kā Latvijas pilsoņus. Pērn šo iespēju nebija izmantojuši 52 jaundzimušo vecāki.

0 Komentāru