Pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis iestrēdzis nelielā Indonēzijas salā

1 komentārs

Desmit mēneši bez normālas gultas un dušas – pasaules apceļotājs Kārlis Bardelis pēc ilgas un smagas airēšanās no Papua-Jaungvinejas uz kādu Āzijas valsti iestrēdzis nelielā Indonēzijas salā.

Tagad sapnis par Ziemassvētkiem Latvijā laikapstākļu dēļ ir izsapņots. Pasaules apceļotājs pašlaik ir atpūsts uz pavisam nelielo Sangihes salu Indonēzijā. Te viņš paslēpies zem palmas lapas gaida, kad kaut nedaudz uzlabosies laikapstākļi.

“Tagad ir sākusies lietus sezona. Piecas dienas lietus līst katru dienu,” stāsta Bardelis. Taču laiks uz salas netiek velti tērēts. Viņa laiva ar vietējo iedzīvotāju palīdzību ir atbrīvota no gliemežiem un arī saremontēta.

“Dažas vietas bija jāsaremontē, jo haizivis diezgan spēcīgi atspārdījušas,” bilst Bardelis. Nonākšana līdz Sangihes salai nav bijusi viegla. Teju pastāvīgais pretvējš airēšanu padarīja ļoti smagu.

“Ja arī ir tas pretvējš, pa dienu es varu paairēt un lēnām kustēties, bet nu naktī, kad eju gulēt, tad mani atkal pūš atpakaļ un nes atpakaļ uz austrumiem,” stāsta Bardelis.

Tāpēc viņš nolēmis piestāt pirmajā salā, kas gadījās, jo spēki bija izsīkuši. Piestājot tie izsīka vēl vairāk, jo katra piestāšana rifu un vēja dēļ ir patiess izaicinājums. “Man nebija spēka ne parunāt, ne ēst uztaisīt, vienkārši atkritu un gulēju, kamēr atguvu spēkus,” norāda Bardelis.

Tagad viņš jau atguvies, vietējie iedzīvotāji viņu aprūpē, arī imigrācijas dienests atļāva salā uzturēties līdz 12. decembrim. Kārļa piestāšana aprakstīta arī vietēja ziņu portālā.

Kārlis pat esot gulējis tā teikt normālā gultā: “Es nebiju gultā gulējis 10 mēnešus un tikpat ilgu laiku nebiju bijis dušā. Uz laivas mazgājos no ūdens pudeles.”

Jāatgādina, ka Kārlis Bardelis veic ceļojumu apkārt zemes lodei, izmantojot tikai savu muskuļu spēku. Airēšanās sākās jau visai sen, kad viņš ar draugu devās pāri Atlantijas okeānam. Pēc tam viņš ar draudzeni Lindu uz tandēma velosipēda šķērsoja Dienvidameriku. Tad atkal devās okeānā un pārairēja pasaulē lielāko okeānu – Kluso okeānu un nonāca līdz Papua Jaungvinejai.

Nesenākais posms veda Kārli no Jaungvinejas uz Sangihes salu Indonēzijā. Tālāk viņš airēs Āzijas virzienā, šķērsojot Dienvidķīnas jūru, viņš plāno nokļūt Vjetnamā vai Malaizijā.

Dienvidjūras šķērsošanai bija gan jābūt jau aiz muguras, un pasaules apceļotājs bija iecerējis atlidot uz brīdi mājās. “Man bija cerība jau Ziemassvētkos izbaudīt sniegu Latvijā un būt kopā ar ģimeni, draugiem, būt Jaungadā Latvijā. Tā kā mansons šogad iegriezies ātrāk, vēji mani nobloķēja šeit,” saka ceļotājs.

Mansons jeb tā dēvētā lietus sezona ar Kārlim nepateicīgo vēju it kā uz brīdi atslābšot, sola laika ziņās, un tad ceļotājs plāno atsākt airēšanu. Kārlis atgādina, ka ikviens var viņam pievienoties un programmā “PLecs” ziedot naudu bērniem, kuri palikuši bez vecākiem, kā arī veikt virtuālu ceļojumu kopā ar pasaules apceļotāju.

1 komentārs