Veikta pamatīga revīzija Zemessardzē – atskaitīti tie, kuri nenāk uz mācībām

1 komentārs
Veikta pamatīga revīzija Zemessardzē – atskaitīti tie, kuri nenāk uz mācībām
EPA/LETA

Lai gan pagājušais gads izcēlies ar ievērojamu zemessargu rindu papildinājumu, kopējais zemessargu skaita pieaugums ir niecīgs. Tas saistīts ar pamatīgu organizācijas dalībnieku saraksta revīziju. No dienesta atskaitīti gan tie zemessargi, kas izdarījuši kādus likuma pārkāpumus, gan tie, kas ilgstoši nav nākuši uz mācībām.

Lielākā daļa no oficiālajiem sarakstiem izslēgto lēmumu pamest dienestu pieņēmuši paši, jūtot, ka treniņus nespēj apvienot ar darbu vai ģimenes dzīvi.

Kopumā pagājušogad zemessardzē uzņemti 1210 cilvēku, savukārt no brīvprātīgā dienesta atskaitīti 1197. Tādējādi salīdzinājumā ar 2014. gadu pērn zemessardzes bilance ir vien +13 cilvēki. Zemessardzes vadība šādā statistikā gan neko satraucošu nesaskata.

Aptuveni 5% zemessargiem, kas svītroti no saraksta, ir no Latvijas emigrējuši, 2% no izslēgtajiem nonākuši konfliktā ar likumu, vienlaikus ir arī tādi, kas pārgājuši dienēt profesionālajā armijā. No sarakstiem izslēgto vidū nav tādu, kas pieķerti nelojalitātē valstij.
Vienlaikus gan skaidrs, ka ar pašreizējajiem 8000 zemessargu, kas ir sarakstā, aizsardzības mērķu sasniegšanai ilgākā termiņā ir par maz.

No pērn zemessardzē uzņemtajiem lielākā daļa ir jaunieši vecumā līdz 25 gadiem. Tomēr netrūkst arī četrdesmit un piecdesmitgadnieku.

Jāpiebilst, ka šogad Zemessardzei atvēlētais finansējums ir par 17% lielāks nekā pērn. Tas dod iespēju divkārtīgi palielināt mācību intensitāti, kā arī dos iespēju iegādāties jaunu ekipējumu.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

  • spogulis
    0 0 0

    spogulis

    Meistarīga ziņa - pastāsta par iemesliem 7% atskaitīšanas gadījumu, bet par 93% gadījumu neuzzinu neko. Izcils piemērs informācijas izkropļošanai.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl