Veiks pētījumu par to, kādas grāmatas atrodas publisko bibliotēku plauktos

0 Komentāru

Latvijas Grāmatizdevēju asociācija ir nolēmusi veikt rūpīgu pētījumu par to, kādas grāmatas atrodas publisko bibliotēku plauktos, – vai viss tas sortiments, ko piedāvā pašmāju izdevēji, arī nonāk līdz lasītājam.

Piektdien Rīgā sākušies ikgadējie grāmatu svētki, kur izdevēji dižojas ar saviem jaunumiem. Rīgas grāmatu svētki gan ir ikgadēja tradīcija, tikai pulcēšanās vieta šoreiz jauna – Nacionālā bibliotēka.

“Visas cenas aug – zinām ir elektrība, degviela, un nevar gaidīt, ja visam pieaug, grāmatas paliks uz vietas, ņemot vērā, ka Latvijā metieni nevar būt lieli pēc būtības. Tad mēs paskatījāmies, ka pēdējos piecos gados ir sarucis par 15 līdz 20% eksemplāru skaits, kas nonāk bibliotēkās. Un tai pat laikā no cilvēkiem dzirdam, – jā, visu nopirkt nevaram, lasītu bibliotēkā, bet mēs to tur neatrodam, vai jāgaida garā rindā,” saka Latvijas Grāmatizdevēju asociācijas valdes priekšsēdētāja Renāte Punka.

Izdevēji šovasar lūdza līdz 5% samazināt PVN likmi grāmatām, tostarp elektroniskajām. Šis nozarei būtu ļoti stimulējošs faktors, jo nenovēršami visas izmaksas aug. Politiķu atbilde bija – varbūt 2021. gadā. Izdevēji par to gan nav priecīgi, no otras puses – ir cerība, jo netiek teikts kategorisks nē, ka tas vispār nav iespējams.

0 Komentāru