Komentāri

Saeimas deputāts Veiko Spolītis piecas dienas pavadīs cietumā. Parlaments šodien piekrita Spolīša administratīvā aresta izpildei par sēšanos reibumā pie stūres. Deputāts cietumā lasīšot grāmatas un veikšot piezīmes. Turklāt, lai gan pēc biedru spiediena Spolītis formāli apturēja darbu partijā Vienotība, LNT Ziņas noskaidroja, ka viņš tomēr tajā turpina aktīvi darboties.

Atļauju uz piecām dienām arestēt Veiko Spolīti bija jādod Saiemai, jo uz viņu attiecas deputāta imunitāte.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Spolītis vēl neavrēja pateikt, kad sods būs jāizcieš – vietu un laiku viņš var izvēlēties pats. Administratīvā aresta laikā deputāts plāno lasīt un veikt piezīmes.

“Noteikti kādas piezīmes tiks veiktas, un es saprotu to, ka aresta kambarī nav iespējams paņemt līdzi elektroniskās ierīces, tā kā aprobežošos ar papīru, zīmuli un grāmatām,” norādīja Spolītis.

Saistībā ar braukšanu alkohola reibumā Spolītis savu darbību Vienotībā it kā ir apturējis. Tas tomēr izrādījies tikai māņu gājiens, jo vēl šonedēļ Spolītis piedalījās Vienotības Rīgas nodaļas valdes sēdē, kur sprieda par partijas tālāko stratēģiju.

Pats Spolītis pats uzskata, ka tikai formāli nonācis pretrunā ar savu lēmumu apturēt darbību Vienotībā.

”Tas neizslēdz man iespēju piedalīties diskusijā Ziemassvētku gaisotnē par to, kā partija varētu nākotnē attīstīties, vidējā termiņā, kas ietver nākotnes skatu. (..) Šajā gadījumā es tur neredzu pretrunu, tā kā pēc burta, kā jūs sakāt, tur ir pretruna. Bet es šeit nesaskatu dziļas problēmas,” atzīst Spolītis.

Politiskā spēka valdes loceklis Kārlis Šadurskis pirms nedēļas paziņoja, ka Spolītis nedarbosies partijā, jo neesot iedomājams, ka Vienotības biedrs iet atsēdēt cietumā. Kā tas nākas, ka Spolītis faktiski tomēr turpina aktīvu darbu partijā un spriež par tās stratēģiju, Šadurskis šodien kategoriski atteicās komentēt.

Jau ziņots, ka Mandātu, ētikas un iesniegumu komisija vienbalsīgi lēmusi piekrist administratīva aresta izpildei deputātam Veiko Spolītim (Vienotība), kurš iepriekš pieķerts par braukšanu reibumā. Spolītis ir apturējis savu darbību partijā Vienotība, tomēr deputāta mandātu pagaidām nenoliks.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl