Veikalā Maxima atklāta pārtika ar nenosakāmu derīguma termiņu un higiēnas pārkāpumi

3 komentāri
Veikalā Maxima atklāta pārtika ar nenosakāmu derīguma termiņu un higiēnas pārkāpumi
LETA

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) lielveikalā Maxima Rīgā, Mūkusalas ielā 73, jau vairākkārt atklājis pārkāpumus – pārtikas preces ar “nenosakāmu derīguma termiņu”, tāpat iepriekš konstatēti higiēnas pārkāpumi šajā veikalā. Satraucoši ir tas, ka pārkāpumi notiek sistemātiski.

Šodien, 21. oktobrī, PVD veica atkārtotu lielveikala Maxima Mūkusalas ielā 73 pārbaudi, jo tika saņemta bijušās veikala darbinieces sūdzība, kurā minēti vairāki satraucoši fakti par veikala darbinieku rīcību, piemēram, pārfasējot un realizējot bojātus produktus vai produktus ar beigušos derīguma termiņu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šodien veiktajā pārbaudē PVD konstatēja vairāku veidu produkciju ar nenosakāmu derīguma termiņu. Par minētājiem pārkāpumiem uzņēmums tiks saukts pie administratīvās atbildības.

PVD šāda tipa uzņēmumus pārbauda vismaz divas reizes gadā, taču tieši šo veikalu PVD šogad vien ir pārbaudījis piecas reizes, tostarp četros gadījumos pārbaudot patērētāju sūdzības par gaļas kulināriju.

“Pārbaužu laikā lielākus vai mazākus pārkāpumus var konstatēt gandrīz jebkurā tirdzniecības vietā. Tomēr, ja tirdzniecības uzņēmumā ik reizi konstatē vienus un tos pašus būtiskus pārkāpumus, tas norāda par nopietnām un sistemātiskām problēmām veikala vadībā. Tāpēc PVD plāno tikties ar lielveikalu tīkla Maxima vadību, lai rastu risinājumu situācijas uzlabošanai konkrētajā lielveikalā,” saka PVD ģenerāldirektors Māris Balodis.

Trijos gadījumos sūdzībās minētie fakti ir apstiprinājušies. Visos gadījumos sagatavots akts par pārtikas izņemšanu no apgrozības, jo tā nebija derīga uzturam, un uzņēmumam piemērots naudas sods.

Pēdējā pārbaude šajā lielveikalā veikta augusta beigās, konstatējot higiēnas prasību pārkāpumus, preces ar beigušos derīguma termiņu, kā arī citus pārkāpumus, kas veikalam bija jānovērš noteiktajos termiņos.

TOP komentāri

 • ES
  +1 +1 0

  ES

  Ja atkārtoti konstatēti tādi pārkāpumi,veikals jāslēdz un jāsoda vadība, un nevis nodalu strādnieki, kā tas šādos gadijumos parasti notiek.Vadība bieži liek labot marķējumus vai strādniekiem izpirkt veco preci,lai atbrivotos no tās.
 • cinitajs
  +1 +1 0

  cinitajs

  kapec tad neklape ciet to veikalu mukusalas iela 73.tad saks domat,savadak vienkarsi uzsplauj uz tam parbaudem
 • domum
  0 0 0

  domum

  Padomju proletāriešu uzturēšanās vieta ar padomisku attieksmi un padomisku vidi. Sevi cienoši cilvēki tur neiet.

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl