20 komentāri

Tirgotājus rosina ļaut cilvēkiem izmantot savus plastmasas iepakojumus un taru pārtikas iegādei!

Atbildīgā Saeimas komisija otrdien, 13. februārī, skaidroja, kāda ir dažādu valsts iestāžu un dienestu attieksme pret šo iespēju, jo savas taras izmantošana varētu samazināt vides piesārņojumu ar veikalu plastmasas traukiem un krūzēm, tomēr tirgotāji pārsvarā atsakot dzērienu vai ēdienu pildīšanu klientu traukos.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti
Ingmārs Līdaka
Saeimas Vides un klimata politikas apakškomisijas priekšsēdētājs

Kādā lielveikalā mēģināju nopirkt siera salātiņus paša līdzpaņemtajā plastmasas boksiņā. Man neapšaubāmi tika atteikts, jo, pirmkārt, nav iespējams nosvērt tos salātiņus, kam es pilnīgi nepiekrītu, zinot to svaru sistēmu, un, otrkārt, PVD pilnīgi noteikti to esot aizliedzis.

Tatjana Marčenkova
PVD Izplatīšanas uzraudzības daļas vadītāja

Normatīvie akti neaizliedz šīs te darbības, par kurām jūs minējāt, ka es varu atnākt uz veikalu un ar savu taru vai trauku palūgt, lai man iepilda krējumu, jogurtu, kas ir lejamais, jo tirgū tas notiek.

Zemkopības un Vides ministrijas atbildīgie dienesti skaidroja, ka šajā jomā prasības nosaka Eiropas Savienības regula, kas vienādi piemērojama visās dalībvalstīs.

Tomēr pārpratumi rodas nezināšanas un dažādu interpretāciju dēļ.

LNT Ziņu sižetā par to, kāda ir iedzīvotāju un lielo pārtikas tirgotāju attieksme pret personīgās taras izmantošanu, pērkot pārtiku.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl