Komentāri

Skolēniem iespēja – bez maksas mācīties elitārā vidusskolā, kas solās sagatavot Latvijas nākotnes gaišākos prātus. Inženierzinātņu vidusskolu sadarbībā ar uzņēmējiem veido Rīgas Tehnikā universitāte. Skolas absolventi būs valsts nākotnes labākie speciālisti, bet auditorijas būs mūsdienīgākās Latvijā. 

Telpu iekārtošanas darbi topošajā inženierzinātņu vidusskolā jau rit pilnā sparā. Šeit top viena no elitārākajām vidusskolām Latvijā. Skolēni tehnoloģiski moderni aprīkotās klasēs pastiprināti apgūs matemātiku, ķīmiju, fiziku un angļu valodu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atšķirsies pieeja arī mācību procesam, tas eksaktajos priekšmetos būs krietni individuālāks.

No šodienas līdz 17. aprīlim spējīgākie skolēni aicināti pieteikties iestājeksāmeniem. Īpaši tiek gaidīti tie skolēni, kuri ir sevi pierādījuši eksakto mācību priekšmetu olimpiādēs. Arī attālāko novadu jaunieši var droši izmēģināt spēkus iestājeksāmenos, jo mācību laikā būs pieejamas bezmaksas kopmītnes.

Viena no inženierzinātņu vidusskolas ievērojamākajām priekšrocībām ir tās aprīkojums. Topošajiem inženieriem būs iespēja, jau vidusskolā esot, darboties Tehniskās universitātes laboratorijās.

Tāpat vidusskolēni varēs piedalīties dažādos universitātes piedāvātos projektos un krāt kredītpunktus jau studijām.

Inženierzinātņu vidusskola tiek veidota, lai Latvijas gudrākie skolēni novērtē un izvēlas eksaktos mācību priekšmetus.

Uz nākamo mācību gadu paredzēts uzņemt 20 līdz 25 skolēnus, taču katru nākamo gadu uzņemto skolēnu skaits pieaugs, galamērķis ir uzņemt līdz pat 150 skolēniem. 18. aprīlī notiks iestājpārbaudījumi.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl