Veidojot Ziedu Latviju un piedaloties pasākumos, tūkstošiem cilvēku svinējuši Brīvības svētkus

0 Komentāru
Veidojot Ziedu Latviju un piedaloties pasākumos, tūkstošiem cilvēku svinējuši Brīvības svētkus
Foto: LETA

Tūkstošiem cilvēku visas dienas garumā galvaspilsētā baudīja plašo svētku programmu. Pie Brīvības pieminekļa tradicionāli tika veidota Ziedu Latvija, bet Vērmanes dārzā dejās kopā devās gan jauni, gan veci.

Narcises, tulpes, neļķes, rozes – tās visas šodien pūtēju orķestra defilē pavadībā sagūla Brīvības pieminekļa pakājē Ziedu Latvijā. Sveikt Latviju apaļajos svētkos šogad vēlējās vairāk nekā citus gadus. ”Bērns ļoti gribēja likt, ļoti, ļoti,” stāsta Kristīne un Oskars.

Par galvaspilsētas piedāvāto svētku programmu sūdzību nebija. ”Man ir visa programma kabatā, kas šodien notiek. Tā kā daudz kur centīšos pagūt, jo mans tēvs Bermontu dzina ārā, un es pats, kā saka, esmu audzināts tādā garā. Nelaižu garām nevienus svētkus,” stāsta pensionārs Jānis.

Daudzi no atnākušajiem gremdējas atmiņās par dienu pirms 25 gadiem. Citiem acīs bija arī asaras. ”Es biju 4. maijā Daugavmalā, nebiju gan tur priekšpusē, bet apmēram vidū, stāvējām ar māsu un izjutām to svinīgo brīdi,” atceras pensionāre Velta.

Foto

Tikmēr Doma laukumā visas dienas garumā varēja baudīt koncertprogrammu. Pasākumi šogad esot pat plašāki nekā citus gadus. ”Man liekas, ka šogad ir smukāk. Vismaz šeit, Doma laukumā, ir daudz labāk, nekā citus gadus bija,” iespaidos dalās Dzidra un Alda.

Pirms 25 gadiem šeit pie Saeimas pulcējās tūkstoši. Šodien tika atklāta fotoizstāde, kur fotomirkļos varēja skatīties būtiskākos notikumus, kas aizvadītajos gados ietekmējuši LV iedzīvotājus. Sākot no neatkarības deklarācijas pieņemšanas un beidzot ar Zolitūdes traģēdiju.
Svētku dienā vairāk tika uzsvērti sasniegumi, un par vilšanās brīžiem runāt neviens negribēja. ”Sajūta bija tāda neaptverama, jo līdz tam laikam nevarēja neviens iedomāties, ka varēja kaut kas tamlīdzīgs notikties. Vilšanās jau vienmēr kaut kāda ir, bet nu pārsvarā gandarījums ir daudz lielāks, mēs stāvam uz savām brīvām kājām ar, kā saka, cerīgu skatu nākotnē,” dalījās svētku apmeklētājs.

Video

0 Komentāru