Veido vienotu brīvprātīgo darba veicēju reģistru

Pievienot komentāru
Veido vienotu brīvprātīgo darba veicēju reģistru
F64

Atalgojuma vietā – ”paldies” un pieredze. Brīvprātīgais darbs jauniešu un senioru vidū kļūstot tik populārs, ka radusies nepieciešamība izveidot vienotu interneta vietni, kur atrast sabiedriskā labuma darbus. Bet kur ir robeža starp brīvprātīgo darbu un tā ļaunprātīgu izmantošanu?

Nodarbinātības Valsts aģentūras radītajā vietnē brivpratigie.lv ikviena vecuma cilvēki varēs atrast dažādu organizāciju visā Latvijā pieteiktos īslaicīgus projektus, kuros iesaistīties bez atalgojuma saņemšanas. Piemēram, palīdzēt rīkot pilsētas svētkus, mūzikas festivālus, sporta sacensības, palīdzēt sociālo māju iemītniekiem un daudzi citi projekti. NVA sola – interneta platforma nebūs vieta, kurā izmantot cilvēku labticību un labo sirdi palīdzēt.

Piemēram, Jelgavas pilsēta pēdējo piecu gadu laikā dažādu sabiedrisko projektu īstenošanā kā palīgus piesaistījusi divus tūkstošus brīvprātīgo. Darbs lielākoties vien dažas stundas.

Brīvprātīgais darbs, veltot dažas brīvās stundas nedēļā vai mēnesī, esot kā misija, gandarījuma sajūtu iegūšana un pieredzes iegūšana. 17 gadīgais skolēns Ņikita no Daugavpils trīs gadus ir brīvprātīgais, un jaunā interneta vietne viņam palīdzēšot atrast vēl vairākus jaunus projektus.

Tikmēr jelgavniece Evita gada laikā parasti bez atalgojuma nostrādā 300 stundas. Projekti dažādi, bet par regulāru kļuvusi vietējās Jelgavas avīzes teksta ierunāšana audio formātā vājredzīgajiem cilvēkiem.

Datu bāze brivpratigie.lv nodrošinās, ka vienas pilsētas iedzīvotājiem būs iespēja piedalīties arī citu pilsētu un ciemu piedāvātajās brīvprātīgā darba pieredzēs. Tās var atrast pārskatāmā veidā, sadalītas nozarēs. Līdz šim atrast brīvprātīgā darba vietas esot bijis grūti. Būtiska interese par brīvprātīgo darbu palielinājusies Daugavpilī.

Vietnē brīvpratigie.lv ir atrodami arī bezalgas darba līguma paraugi, kas ļaus cilvēkiem būt pasargātiem no ļaunprātīgas izmantošanas.

Video

Lasi vēl