Veģetatīvās distonijas pacientu Latvijā kļūst arvien vairāk; pagaidām ārstēšanās jāsedz no savas kabatas

Pievienot komentāru
Veģetatīvās distonijas pacientu Latvijā kļūst arvien vairāk; pagaidām ārstēšanās jāsedz no savas kabatas
LETA

Reibonis, elpas trūkums, bezmiegs un panikas lēkmes – tie ir tikai daži veģetatīvās distonijas simptomi. Šo slimību diagnosticē arvien biežāk un tā būtiski izmaina cilvēka dzīves kvalitāti. Pagaidām tās ārstēšanu apmaksā pacienti, taču, ņemot vērā situācijas nopietnību, ārsti – psihoterapeiti uzskata, ka šajā procesā noteikti jābūt valsts atbalstam.

Veģetatīvā distonija sākumā skar cilvēka emocionālo stāvokli, bet pēc tam pievienojas ķermeņa simptomi.

Ja ignorē emocionālo stāvokli, ar laiku fiziska veselība pasliktinās kā reakcija uz ilgstošiem neārstētiem emocionāliem traucējumiem, brīdina ārsti. Pagaidām šo ārstēšanu sedz paši pacienti, bet ārsti-psihoterapeiti uzskata, ka tā jāpalīdz segt no valsts budžeta.

Foto

Viss sākās ar intensīvu dzīves veidu un vēlāk ar bezmiegu… Horeogrāfei un uzņēmējai Ievai Biteniecei veģetatīvo distoniju ārsti noteica pirms pusotra gada, kad jaunās sievietes veselības stāvoklis bija krietni pasliktinājies.

Ieva Bitiniece, cīnās ar veģetatīvo distoniju:
To slikto jušanos es novēlu uz to, ka neguļu un nepaspēju paēst. Kad ir projekti, īpaši šajā biznesā, no rīta pamosties septiņos un saproti, ka jau ir astoņi vakarā un tu neesi paspējis ne ieēst, neko…

Bezmiegam pievienojās panikas lēkmes, kuņģa un nieru sāpes. Viss beidzas ar hospitalizāciju slimnīcā. Lai pievērstu uzmanību šai mūsdienās izplatītākajai slimību, Ieva veltīja tai deju. Šī deja ļāvusi saprast, ka horeogrāfe nesamierinās ar savu diagnozi. Kopš sākās atveseļošanās process Ieva sāka daudz labāk justies.

Ieva pēc veģetatīvās distonijas veltītās dejas publicēšanas sociālajos tīklos, saņem desmitiem e-pastu no cilvēkiem, kuri izjūt līdzīgus simptomus un pasaka paldies, jo viņa uzdrošinājusies runāt par to, par ko parasti cilvēki pieraduši klusēt.

Skaties VIDEO!

Lasi vēl