VEF kultūras pils rekonstrukcija apdraudēta, jo var rasties grūtības piesaistīt finansējumu

Komentāri

Ja Eiropas Komisija neatcels griestus kultūras projektu atbalstam, var tikt apdraudēta finansējuma piesaiste VEF kultūras pils rekonstrukcijai.

Pašlaik spēkā esošie noteikumi paredz, ka kultūras nozarē struktūrfondi var tikt piešķirti projektiem, kuru izmaksas nepārsniedz piecus miljonus. Tikmēr VEF pils pārbūve izmaksās vismaz 11 miljoni eiro.

Teorētiski uz līdzfinansējumu varētu pretendēt, ja izsludinātu vairākus iepirkumus, tomēr Rīgas dome, nesagaidot vadlīnijas, jau izsludinājusi būvniecības iepirkumu visam objektam kopumā. Ministrija par VEF pils rekonstrukcijas projektu esot konsultējusies ar Briseli, taču skaidrība, kā rīkoties, neesot gūta.

Kultūras ministrijā stāsta, ka ar līdzīgām problēmām saskaras arī citas valstis, un tas mudinājis Briseli apsvērt šo piecu miljonu griestu atcelšanu. Latvijai gan esot jābūt gatavai, ka līdz VEF kultūras pils remonta beigām izmaiņas netiks pieņemtas. Tāpēc, var gadīties, ka nekas cits neatliek, kā rīkot vairākus atsevišķus iepirkumus.

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Viegli pagatavojams rudenīgs saldums! Baltās šokolādes un ķirbju trifeles

Kas gan var būt vēl spilgtāks rudens vēstnesis par ķirbi? Jā, rudens tik tiešām ir klāt, un ar ķirbju piedāvājumu problēmu nav. Anna Panna no ”Gatavo 3” komandas aicina izmantot šo šobrīd tik bieži sastopamo ogu baltās šokolādes un ķirbju trifeļu pagatavošanai, kas būs gards pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem.

Lasi vēl