VEF kultūras pils atjaunošana tuvojas finišam; tā izmaksās vairāk nekā plānots

8 komentāri

Tuvojas brīdis, kad durvis būtu jāver atjaunotajai VEF kultūras pilij, taču joprojām būvniekiem, renovējot ēku, jāsaskaras ar nepatīkamiem pārsteigumiem, kas veicina papildu izdevumus.

Rīgas domē atzīst, ka kopumā remonts varētu izmaksāt nedaudz vairāk kā 12 miljonus eiro.

Pirmie vērienīgie VEF kultūras pils remontdarbi kopš tā uzcelšanas brīža jau drīzumā solās būt pabeigti. Līdz šim izdarīti 80% darbu. Rīgas domē arī sola, ka vieni no šīs ēkas iemītniekiem – TDA ”Zelta sietiņš” – savu šīs sezonas pirmo koncertu 19. novembrī varēs aizvadīt jau uz šīs skatuves.

Pirms vairāk nekā pusgadsimta uzbūvētais “Vefiņš” pēdējos nepilnos divdesmit gados piedzīvojis neskaitāmus renovēšanas solījumus. Aktīvākā rosība pie šā projekta sākās 2010. gadā, kad Rīgas dome cerēja rekonstrukciju paveikt līdz 2014. gadam, kad Rīga bija Eiropas kultūras galvaspilsēta. Taču darbus tā arī neviens neuzsāka līdz pat pagājušā gada maijam. Drīz solītais pusotrs gads, kurā iecerēts pabeigt kultūras pils remontu, būs aizritējis. Aizķeršanās ar darbiem neesot, tomēr ēka izrādījusies negaidīti sliktā tehniskā stāvoklī, tādēļ renovācijas izmaksas pieauga.

Vairāk nekā 12 miljonus eiro vērtā renovācija skar ikvienu VEF kultūras pils telpu. Ļoti būtiski esot saglabāt autentiskumu. Bet tiek solīti arī jaunumi. Piemēram, orķestra bedre galvenajā zālē. Un akustikas nodrošināšana foajē.

“Vefiņš” allaž bijis arī mājvieta radošiem kolektīviem – ansambļiem un pulciņiem. Viens no tiem – TDA ”Zelta sietiņš”, kas kultūras pilī darbojas jau gandrīz 60 gadus. No rekonstrukcijas tautas deju ansamblis visvairāk gaidot tieši jaunās mēģinājumu telpas, kur tiek pavadīts ļoti daudz laika, taču deju skolotāja arī neslēpj bažas par rezultātu, – viņasprāt, strādājot šādā rekordtempā, darbu kvalitatīvi paveikt grūti.

Jāpiebilst, ka VEF kultūras pili paredzēts nodot ekspluatācijā 18. oktobrī un mēnesi vēlāk – valsts svētkos – to svinīgi atklāt.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl