5 komentāri
Vecumniekos būs īpašas nodarbības, kas palīdzēs bērniem ar hiperaktivitātes un uzmanības deficīta sindromu
Lai mazinātu šo sindromu bērnu vidū, "KidsGYM" dibinātāji ir izstrādājuši īpašu nodarbību ciklu, kas balstīts uz cilvēku maņu attīstību. (Publicitātes foto)

Skolas vecuma bērnu vidū samērā bieži ir izplatīti sensoro procesu traucējumi, kas bieži tiek raksturoti kā hiperaktivitāte vai uzmanības deficīta sindroms, – to novērojuši biedrības “7 maņas” jeb “KidsGYM” dibinātāji Līva Jankeviča un Rūdolfs Cešeiko.

Lai mazinātu šo sindromu bērnu vidū, “KidsGYM” dibinātāji ir izstrādājuši īpašu nodarbību ciklu, kas balstīts uz cilvēku maņu attīstību. Nodarbības bērniem no septembra būs pieejamas Vecumnieku veselības centra telpās. Nodarbību programma izstrādāta, lai mazinātu bērnu sensoro procesu traucējumus.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā atšķirt aktīvu līdzdarbību no pārmērīgas hiperaktivitātes?

Pārmērīga aktivitāte, nemiers, neuzmanība, impulsivitāte, grūtības koncentrēties un citas sensoro procesu traucējumu iezīmes spēj būtiski ietekmēt dzīves kvalitāti. “KidsGYM” dibinātāji novērojuši, ka sensoro procesu traucējumi, kas bieži tiek raksturoti kā hiperaktivitāte vai uzmanības deficīta sindroms, ir ļoti izplatīti skolas vecuma bērnu vidū.

Septembrī gaidāmas nodarbības, kas palīdzēs bērniem iemācīties kontrolēt emocijas, kustības un uzvedību

Tā kā Rūdolfs ir sertificēts ergoterapeits un fizisko aktivitāšu speciālists, savukārt Līva ir pedagoģe un sabiedrības pārvaldes speciāliste, viņiem radās ideja pārņemt ārvalstīs jau zināmu metodi un sniegt īpašas nodarbības, kas balstītas uz cilvēku maņu attīstību, lai uzlabotu bērnu sensoros procesus arī Latvijā.

Lai veicinātu bērnu spēju sajust savu ķermeni, Līva un Rūdolfs izlēma izmantot ārvalstīs jau zināmu metodi, taču pielāgot to individuāli katram bērnam, izstrādājot unikālu nodarbību ciklu “KidsGYM”. Individuālas nodarbības, kuras notiks īpaši aprīkotā terapijas kabinetā, palīdzēs bērniem iemācīties kontrolēt emocijas, kustības un uzvedību. Šo nodarbību laikā tiks stimulētas sekojošas maņas, –  redze, oža, garša, dzirde, tauste, kā arī līdzsvars un sevis apzināšanās telpā.

Terapijas nodarbībās vecākiem tiks piedāvātas lekcijas par bērnu attīstību un vidi, kas šo attīstību sekmē. Līva un Rūdolfs ir pārliecināti, ka spēja kontrolēt savu ķermeni, darbības un uzvedību palīdz bērniem integrēties sabiedrībā. Viņi tic, ka tādā veidā tiek uzlabota ne tikai sabiedrības veselība, bet arī valsts sociālekonomiskais stāvoklis.

TOP komentāri

 • Sintija Andersone
 • Valda Kaufmane
  +1 +1 0

  Valda Kaufmane

  Ļoti atbalstāma lieta. Vecākiem būs iespēja paplašināt savas zināšanas un bērni saņems nepieciešamo palīdzību. Visiem uzlabosies dzīves kvalitāte! Paldies, jaunieši! Lai izdodas iecerētais!🤗👍👍👍
 • Elisone
  0 0 0

  Elisone

  Cik šădas nodarbības izmaksăs vecăkiem un kă turp nokļūt?

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl