Vecrīgas iedzīvotāji sūdzas par kārtējās viesnīcas būvniecību

1 komentārs
Vecrīgas iedzīvotāji sūdzas par kārtējās viesnīcas būvniecību
Foto: ekrānšāviņš

Vecrīgā, Jēkaba ielā, ir atjaunots nams, kas avārijas stāvolī bijis pēdējos 20 gadus. Par atjaunoto namu varētu priecāties, ja ne vien būvniekiem nebūtu tālāki plāni ēkas iekšpagalmā būvēt lielu viesnīcu.

Pagalms ir kopīgs Meierovica bulvāra sesto namu, kura iedzīvotāji sūdzas par spēcīgajām vibrācijām būvdarbu laikā. Tāpat tiek pausts sašutums, ka, uzceļot viesnīcu, daļai Meierovica bulvāra mājas dzīvokļi paliks bez saules gaismas. Bet namā dzīvo tādi pazīstami cilvēki kā Raimonds Pauls, Ojārs Rubenis, Ingūna Sudraba un citi. Iedzīvotāji ir neizpratnē, kā nākas, ka viesnīcas būvniecība ir uzsākta bez publiskās apspriešanas. Rīgas pilsētas būvvaldes pārstāve Ilze Žūka norāda, ka publiskās apspriešanas mērķis ir apkopot iedzīvotāju viedokli, lai izdarītu papildu nosacījumus būvprojekta projektētājiem. Šos ieteikumus ieraksts plānošanas un arhitektūras uzdevumā. Konkrētajā gadījumā tas ir izdots jau 2002. gadā, kad vēl nebija paredzēta publiskā apspriešana, tāpēc Rīgas Būvvalde nevar izvirzīt būvniekam jaunus nosacījumus,” skaidro Žūka.

Šī nav pirmā reize, kad iedzīvotāji iebilst pret Vecrīgas apbūvi. Valsts kultūras pieminekļu aizsardzības inspekcijas pārstāvis Jānis Asaris norāda, ka pēc būvniecības noteikumiem, Vecrīgā var būvēt jaunas mājas uz kādreizējo ēku pamatiem, izņemot dažas vietas, kur ir liegta jebkāda apbūve, piemēram, Līvu laukumā.

1 komentārs