Vecrīgas amatnieku tirdziņu varētu slēgt, jo tā noformējums neatbilst prasībām

1 komentārs
Vecrīgas amatnieku tirdziņu varētu slēgt, jo tā noformējums neatbilst prasībām

Amatnieku tirdziņš Vecrīgā pie Rātsnama, izrādās, neatbilst normatīvo aktu prasībām, tāpēc pilsētas būvvalde pateikusi, ka nepagarinās tam tirdzniecības licenci. Pašreizējās termiņš beidzas janvārī, bet – kas notiks ar amatnieku tirdziņu pēc tam – nav skaidrs.

Amatnieku tirdziņš pašā Vecrīgas sirdī, blakus Rātsnamam, darbojas piecus gadus. Līdz šim 44 lietišķās mākslas meistari no visas Latvijas varēja šeit bez rūpēm tirgot savus darinājumus, taču nu mieru satricinājusi Rīgas būvvaldes neapmierinātība par plēvēm piesegtajām tirdziņa teltīm.

Inguss Vircavs, Rīgas pilsētas būvvaldes vadītājs:

Šis risinājums neatbilst ne tām vērtībām, kas ir Vecrīgā, ne tām, ar kurām Latvijā lepojamies, neatbilst tām vērtībām, kuru dēļ savulaik Vecrīga tika iekļauta UNESCO aizsardzības mantojuma sarakstā.

Skaties foto!

Būvvalde līdz 10. janvārim devusi laiku dizaina izmaiņām, pretējā gadījumā tirdzniecības licence netiks pagarināta. Par to, ka tirdziņa vizuālais noformējums neatbilst normatīvo aktu prasībām, būvvalde uzņēmējus informējusi jau gada sākumā, taču dzirdīgas ausis nav atrastas. Tagad gan laukuma apsaimniekotājs ir apņēmies tirgu iestiklot, taču bažījas par birokrātisko procedūru, jo tādā gadījumā tirgus skaitīsies kā jaunbūve.

Pavisam neapskaužamā situācijā nostādīti amatnieki, kurus šis konflikts skar vistiešāk. Pēc 10.janvāra tirdziņš paliks nenosegts. Plēves gan aizsargā pret skarbajiem laika apstākļiem, gan garnadžiem. Taču meklēt jaunu, burtiskā nozīmē siltāku vietu, ne katram ir pa spēkam.

Skaties video!