3 komentāri

Vecrīgas iedzīvotāji satraukti par septiņu stāvu viesnīcas būvniecību, kā dēļ iznīcībai nolemti pieci koki. Iecerētā viesnīca taps aiz Melngalvju nama un šis projekts jau iepriekš izpelnījies sabiedrības iebildumus. Neraugoties uz to, jaunā ēka Vecrīgā būs un zemes gabals jau gatavots celtniecībai.

Līdz ar prezidenta izvākšanos no Melngalvju nama parādījušās pirmās pazīmes par plānoto Vecrīgas ainavas maiņu – Grēcinieku ielā 25 izsniegta atļauja septiņu stāvu viesnīcas celtniecībai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Par būvniecības sākšanos satraukti apkaimes iemītnieki – būvdarbi apdraud piecus pusgadsmitu vecus kokus – vienu no retajām zaļajām oāzēm Vecrīgā.

Foto

Būvvaldē atgādina, ka publiskā apspriešana par projektu jau notikusi pirms diviem gadiem. Toreiz gan sabiedrībā izskanēja, ka viesnīca atgādina betona kluci un neiederas Vecrīgas ainavā, bet ēkas arhitekti ideju aizstāvēja kā šeit senāk bijušo namu pagrabu atveidi.

Būvvaldē stāsta, ka toreiz viedokli bija izteikuši ap 60 iedzīvotāju un lielākā daļa no viņiem bijuši atbalstoši, un būvatļauja ir izsniegta.

Uz šo brīdi konkrētās būvniecības ieceres attīstītāji būvvaldē ir iesnieguši būvprojektu minimālā sastāvā. Pilns tehniskais projekts, kā arī būvatļauja, kas atļautu uzsākt būvniecību, nav izsniegta.

Tas nozīmē, ka kokus nocirtīs tikai tad, kad būvnieki izpildīs visus nosacījumus un iesniegs tehnisko projektu. Viesnīcas būvniecība varētu sākties gada laikā.

Video

TOP komentāri

 • muris
  +1 +1 0

  muris

  Ak Dievs,nozages 5 kokus.Tad nu gan ir par ko uztraukties,tagad tur ir grausti pretigi skatities.Lai tik cel,bus Hilton viesnica.vide un skats bus sakops un smuks,cilvekiem darba vietas un valstij ienakums.
 • Janka
  0 0 0

  Janka

  @LVANTIGLOBALIST...... pec tava teikta pusgadsimtu veci koki ir tatad 500 gadus veci....... vecais ej uz skolu un atkarto 3 klasi, ludzu

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl