Komentāri

Vecrīga nav tikai akmeņu kaudze, bet gan vērtība, kas jāciena. Šobrīd ir plānots aktualizēt jautājumu par Vecrīgas apbūvi. Arhitekti saka, – ir pamats bažām, un, ja netiks izveidota kopēja stratēģija, kā izbūvēt un rekonstruēt namus vecpilsētā, tad nākotnē tā būs raiba kā dzeņa vēders un šo pilsētas daļu vairs nevarēs atpazīt. Negatīvo piemēru netrūkstot jau tagad.

Daudzfunkcionālās ēkas Triangula bastions parādīšanās Vecpilsētas vaibstos vēl aizvien raisa plašas arhitektu diskusijas. Savulaik tā pat kādā Rīgas ēku antitopā ieguvusi 1. vietu. Taču vēl skarbāk arhitekti kritizē daudzstāvu viesnīcas, kas parādījušās 13. janvāra ielā, jo tās aizsedzot pat skatu uz Vecrīgu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skaties foto:

Arhitekti spriež, – neatbildēts ir arī jautājums, kā vispār šie projekti tikuši cauri daudzslāņainajam saskaņošanas sietam. Un šobrīd, atjaunojoties dzīvīgumam uzņēmējdarbības vidē, ir pamats satraukumam, ka negatīvo piemēru saraksts Vecrīgā var tikai pagarināties. Tā rodas nepieciešamība atjaunot diskusiju un zināšanas par to, kas ir Vecrīga, lai saprastu, kā ar šo vērtību strādāt. Jau iepriekš pirms 30 gadiem Vecrīgai ticis izstrādāts nopietns reģenerācijas plāns, kura visveiksmīgākais projekts ir atjaunotais Melngalvju nams.

Arhitekti uzskata, ka var būt labi piemēri, arī būvējot jaunas ēkas Vecrīgā un ka vienmēr nav jābalansē uz kontrasta un vēsturisko vērtību nihilisma asmens. Tikmēr bažas rada arī fakts, ka Rātsnama apkaimē ir pietiekami daudz attīstāmu zemes gabalu.

Tāpēc Rīgas pilsētas arhitekts norāda, ka jābūt kopējiem principiem un vīzijai, kā Vecrīgu attīstīt, jo arī šī pilsētas daļa ir vienots ansamblis, nevis atsevišķu pieminekļu sologājiens.

Skaties video:

Lasi vēl