Vecpiebalgā dzīvojošajam Gambijas bēglim tomēr būšot jādodas atpakaļ uz Āfriku

13 komentāri

Patvēruma meklētājs no Gambijas, kurš šobrīd mācās Vecpiebalgas vidusskolā, tomēr neatbilst bēgļa statusam, tāpēc viņam Latvija jāpamet – tā lēmusi Pilsonības un migrācijas lietu pārvalde (PMLP), taču puiša audžumamma lēmumu pārsūdzējusi un gatava pat vajadzības gadījumā tiesāties.

Ir pagājis nedaudz vairāk par pieciem mēnešiem, kopš Latvijā ieradās puisis no Gambijas – Abduls. Viņš jau ir uzsācis mācības Vecpiebalgas vidusskolā, taču pirms nedēļas no Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) saņēmis atteikumu bēgļa statusam, kas nozīmē tikai vienu – viņam Latvija ir jāpamet. Ar to nav mierā Abdula jaunā audžumamma.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Daina, audžumamma:
Viņi uzskata, ka vēlme būt prom ir ekonomiskas dabas. Tajā pašā laikā viņš ir nepilngadīgs, nav tuvinieku, tie, kas ir no viņa no dzimtas, ir necilvēciski pret viņu izturējušies. Nosūtījuši uz Korāna skolu, kur no plkst. 4.00 līdz plkst. 11.00 ir Korāna mācība. Taisni par to saubagoto var paēst.

Rīgā Abduls ieradās likumīgi – ielūgumu viņam bija izsūtījusi futbola skola Metta, cerot, ka šādi tā tiks pie daudzsološa spēlētāja. Taču Abduls pāris nedēļas patrenējies, un jau pēc pāris nedēļām kļuva skaidrs, ka Mettas līmenim Abduls neatbilst. Vēl pirms vīzas beigšanās viņš caur Igauniju mēģināja nokļūt Somijā ar vīzu, kas bija izsniegta, pamatojoties uz futbola skolas Metta ielūgumu.

Tagad puisis iedzīvojies jaunajā vidē, un tādēļ viņa audžumamma uzskata, ka ir ļoti necilvēcīgi viņam tieši tagad atņemt cerību uz labāku dzīvi.

Daina, audžumamma:

Viņš ir gandrīz mēnesi ģimenē. Dzīvo kā nekad. Laimīgs. Ja nebija tādas domas, ka viņš te varētu palikt, tad nevajadzēja likt skolā vai ģimenē. Tikai Muceniekos. Ja cilvēkam rodas perspektīva, ka var cilvēka cienīgu dzīvi… [un tad šī perspektīva tiek iznīcināta – red.] nelāgi.

Video

TOP komentāri

 • nezinama
  +2 +2 0

  nezinama

  Iedomājaties sevi viņa vietā. Kas jūs par cilvēkiem. Kauns par tādu tautu.
 • Latviete
  0 0 0

  Latviete

  Beidziet nicināt manu skolas biedru. Jūs neziniet kāds viņš patiesībā ir.. ja jūs paši nonāktu tādā situācijā kā viņš tad jums arī nebūtu patīkami ka par jums wnk kko tenko.
  Viņš ir ļoti jauks un sportisks jaunietis.. viņš mūsu skolā jau ir iejuties, visi ar viņu runā un viņš pats arī nebaidās nākt klāt un runāt.
  Mūsu skola saka lielu paldies Dainai, kura pieņēma viņu audzināšanā
  Tāpēc beidziet slikti runat par viņu, paši nebūtu priecīgi būt viņa vietā
 • Ilva
  0 0 0

  Ilva

  Protams ka pardzivo-atpakal ne par ko ,-jo savu gimeni apzadzis. Un audzu matei pielien cik var.Gan jau ar laiku paradis isto seju. Vini melo!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl