Vecmīlgrāvi atkal nomākusi smirdoņa; Vides dienests turpina meklēt smakas avotu

5 komentāri
Vecmīlgrāvi atkal nomākusi smirdoņa; Vides dienests turpina meklēt smakas avotu
Skats uz "Termināls Vecmīlgrāvis" teritoriju n o brīvostas infrastruktūras objekta Krievu salā, kur izbūvētas beramkravu pārkraušanas piestātnes, īstenojot projektu "Infrastruktūras attīstība Krievu salā ostas aktivitāšu pārcelšanai no pilsētas centra". (Ieva Lūka / LETA)

Valsts vides dienests turpina meklēt nepatīkamās smakas avotu, kas otrdien izplatījās Vecmīlgrāvī. Visticamāk, to izraisīja merkaptāni – vielas, kas tiek piejauktas gāzei un dažiem naftas produktiem.

Vairāk nekā simt iedzīvotāju par nejauko smirdoņu ziņoja uzņēmumam “Latvijas gāze”. Savukārt vēl četrsimt zvanu tika saņemti uz ārkārtas palīdzības izsaukumu numuru 112.

Uz Vecmīlgrāvi tika nosūtītas četras ugunsdzēsības autocisternas. Smirdoņas avota meklēšanā iesaistījās 19 glābēji, Ostas policija un Valsts vides dienesta inspektori. Viņi ir pārliecināti: smakas izcelsmes avots ir Rīgas ostā. Par to liecina todien valdošais dienvidu vējš. Tomēr vainīgie vēl nav atrasti.

 

Elmārs Jasinskis
Valsts vides dienesta direktores vietnieks

Noņēmām atsevišķos uzņēmumos paraugus uz pārkraujamiem produktiem, lai analizētu šo smaku. Diemžēl šie paraugi nav izrādījuši smakas atbilstību tai smakai, kas bija Vecmīlgrāvī.

5 komentāri