Vecākus tracina garās rindas pie zobārstiem bērniem; zobārsti saka – trūkst naudas

2 komentāri
Vecākus tracina garās rindas pie zobārstiem bērniem; zobārsti saka – trūkst naudas
FOTO: LETA

Daudzi vecāki bieži ir neapmierināti ar garajām rindām pie bērnu zobārstiem, kur savu atvašu zobus var salabot bez maksas. Daudzas privātās zobārstniecības saka, ka tām nav izdevīgi slēgt līgumu ar valsti par bezmaksas zobu ārstēšanu bērniem.

Nacionālais veselības dienests norāda, – valsts apmaksāti zobārstniecības un higiēnista pakalpojumi bērniem līdz pat astoņpadsmit gadiem pieejami ir visā Latvijā. Piemēram, galvaspilsētā Rīgā tās ir sešdesmit zobārstu prakses, bet reģionos – vairāk nekā divsimt prakses, kur bez maksas var salabot zobiņus bērniem.

Ko darīt vecākiem?

“Ja, zvanot uz kādu iestādi, vecāki sastopas ar gaidīšanas rindu, tad droši var skatīties mājaslapā rindapiearsta.lv, tur ir apkopa informācija par visām zobārstniecībām, kas valstī sniedz valsts apmaksātus pakalpojumus, tātad zvanīt no jebkuru uz citām un mēģināt pierakstīties tur,” šādu situācijas risinājumu piedāvā Nacionālā veselības dienesta pārstāve Māra Āboliņa.

Zobārsti sūdzas, ka par maz ir naudas no valsts

Savukārt zobārsti sūdzas, ka līdzekļi, ko zobārstniecības prakses saņem no slimokases, tātad – valsts,  ir nepietiekami, lai nodrošinātu bērniem kvalitatīvu pakalpojumu. “Piemēram, lai ieliktu bērnam plombu, un mēs esam nolēmuši, ka bērnam pienākas tas labākais, nepietiek līdzekļu. Tā tas ir, jo – ja es ielikšu labu plombu, ja es to zobu labi salabošu, tad tā zoba mūžs kļūs garāks,” situāciju skaidro zobārste Vecumniekos Valentīna Zilgalve.

Foto:

Skaties video!