2 komentāri

Daudzi vecāki bieži ir neapmierināti ar garajām rindām pie bērnu zobārstiem, kur savu atvašu zobus var salabot bez maksas. Daudzas privātās zobārstniecības saka, ka tām nav izdevīgi slēgt līgumu ar valsti par bezmaksas zobu ārstēšanu bērniem.

Nacionālais veselības dienests norāda, – valsts apmaksāti zobārstniecības un higiēnista pakalpojumi bērniem līdz pat astoņpadsmit gadiem pieejami ir visā Latvijā. Piemēram, galvaspilsētā Rīgā tās ir sešdesmit zobārstu prakses, bet reģionos – vairāk nekā divsimt prakses, kur bez maksas var salabot zobiņus bērniem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ko darīt vecākiem?

“Ja, zvanot uz kādu iestādi, vecāki sastopas ar gaidīšanas rindu, tad droši var skatīties mājaslapā rindapiearsta.lv, tur ir apkopa informācija par visām zobārstniecībām, kas valstī sniedz valsts apmaksātus pakalpojumus, tātad zvanīt no jebkuru uz citām un mēģināt pierakstīties tur,” šādu situācijas risinājumu piedāvā Nacionālā veselības dienesta pārstāve Māra Āboliņa.

Zobārsti sūdzas, ka par maz ir naudas no valsts

Savukārt zobārsti sūdzas, ka līdzekļi, ko zobārstniecības prakses saņem no slimokases, tātad – valsts,  ir nepietiekami, lai nodrošinātu bērniem kvalitatīvu pakalpojumu. “Piemēram, lai ieliktu bērnam plombu, un mēs esam nolēmuši, ka bērnam pienākas tas labākais, nepietiek līdzekļu. Tā tas ir, jo – ja es ielikšu labu plombu, ja es to zobu labi salabošu, tad tā zoba mūžs kļūs garāks,” situāciju skaidro zobārste Vecumniekos Valentīna Zilgalve.

Foto:

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl