Vecākus neinformē, ka bērnudārzā uzliesmojis ”šarlaks”

2 komentāri

Skarlatīna jeb šarlaks ir infekcija, kas ziemas periodā visaktīvāk uzdarbojas bērnudārzos. ”Paņēmu bērnu no bērnudārza piektdien, sestdien sāka parādīties pirmie simptomi,” stāsta bērna tētis. Ārsts noteicis diagnozi skarlatīna. Vecāki sākuši interesēties un uzzinājuši, ka bērnudārzā pirms dažām nedēļām bijis bērns, kurš saslimis ar lipīgo slimību, taču citu audzēkņu vecāki netika informēti. 

”Pamatā slimība sākas ar augstu temperatūru, pie augstās temperatūras noteikti var būt vemšana. Nākamā pazīme, kas parādās, ir sāpošs kakls, bērns sūdzas par grūtībām norīt,” stāsta bērnu slimnīcas pediatre – infektoloģe Gunta Laizāne.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Šobrīd vienu no bērnudārza grupiņām skārušas dažādas slimības, kuru skaitā ir arī ”šarlaks”. Piemēram, no 17 grupiņas bērniem ierindā ir tikai seši.

”Mēs to skaidrojam ar to, ka faktiski visi šie bērniņi tikai šogad ir uzsākuši bērnu dārza gaitas, līdz ar to vēl varētu būt adaptācijas periods,” tā situāciju skaidro Rīgas 4. pirmsskolas izglītības iestādes Avotiņš vadītāja Santa Avotiņa.

Visbiežāk ar skarlatīnu slimo 4-6 gadus veci bērniņi, kuri slimību iegūst kontakta ceļā.

Vairāk skaties pievienotajā video!

TOP komentāri

  • Liene Videniece ex Ločmele
  • vecamamma
    0 0 0

    vecamamma

    ...no šarlaka bērnībā smagā formā zaudēju dzirdi, jo šodien skaitās esmu nedzirdīga... SKOLOTĀJAS UN AUDZINĀTĀJAS, nespēlējies ar bērniem šo slimību , un, nepieļaujiet izplatīties!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl