Vecāku nolaidība? Daudzi, pērkot batutu bērniem, nepievērš uzmanību pat elementārai drošībai

0 Komentāru
Vecāku nolaidība? Daudzi, pērkot batutu bērniem, nepievērš uzmanību pat elementārai drošībai
Foto: LETA

Iestājoties karstam laikam, arvien vairāk bērnu izklaidējas, lecot pa batutiem. Tomēr bieži šādas izklaides beidzas ar ļoti nopietnām traumām.

Lienei ir 17 gadu, un viņa jau otro vasaru stāsta apmeklētājiem par drošību uz batutiem Esplanādē. Viņa norāda, ka gadās arī traumas, savukārt viņas kolēģes maiņā bija pat nepieciešams izsaukt “ātrās palīdzības” brigādi. Biežāk traumas gūst pusaudži. Apmeklētāju, īpaši brīvdienās, netrūkst.

Foto

Ar batutos gūtajām traumām Bērnu klīniskās universitātes ārstiem nākas saskarties visai bieži. Siltajā sezonā gandrīz katru dienu vismaz vienam bērnam ir nepieciešama ārstu palīdzība pēc lēkšanas pa batutu. Traumas ir visdažādākās. Ārsts stāsta arī par dažiem kurioziem, taču tikpat bīstamiem gadījumiem.

Šogad Patērētāju tiesību aizsardzības centrs vēl nav saņēmis sūdzības par nedrošiem batutiem. Taču centra pārstāvji norāda, ka pērn vairāki šādi gadījumi ir bijuši. Tie galvenokārt saistīti nevis ar batutu tehnisko aprīkojumu, bet gan ar lietošanas noteikumu pārkāpšanu.

Ja tiek konstatēts, ka trauma uz batuta tika gūta tieši pakalpojuma sniedzēja vainas dēļ, patērētājs var vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā un vēlāk tiesas ceļā var pretendēt uz ārstēšanas izdevumu kompensāciju pilnā apmērā.

No smagām traumām bērnu var pasargāt batuta aizsargtīkls. Tomēr bieži arī par tādiem elementāriem drošības pasākumiem vecāki nedomā.

Kaut gan batuti ir viens no traumatiskākajiem izklaides veidiem, vecākiem būtu jārūpējas par savu bērnu drošību arī citviet, piemēram, ūdens un piepūšamajās atrakcijās, kā arī uz karuseļos.

Video

0 Komentāru