Komentāri

Iestājoties karstam laikam, arvien vairāk bērnu izklaidējas, lecot pa batutiem. Tomēr bieži šādas izklaides beidzas ar ļoti nopietnām traumām.

Lienei ir 17 gadu, un viņa jau otro vasaru stāsta apmeklētājiem par drošību uz batutiem Esplanādē. Viņa norāda, ka gadās arī traumas, savukārt viņas kolēģes maiņā bija pat nepieciešams izsaukt “ātrās palīdzības” brigādi. Biežāk traumas gūst pusaudži. Apmeklētāju, īpaši brīvdienās, netrūkst.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto

Ar batutos gūtajām traumām Bērnu klīniskās universitātes ārstiem nākas saskarties visai bieži. Siltajā sezonā gandrīz katru dienu vismaz vienam bērnam ir nepieciešama ārstu palīdzība pēc lēkšanas pa batutu. Traumas ir visdažādākās. Ārsts stāsta arī par dažiem kurioziem, taču tikpat bīstamiem gadījumiem.

Šogad Patērētāju tiesību aizsardzības centrs vēl nav saņēmis sūdzības par nedrošiem batutiem. Taču centra pārstāvji norāda, ka pērn vairāki šādi gadījumi ir bijuši. Tie galvenokārt saistīti nevis ar batutu tehnisko aprīkojumu, bet gan ar lietošanas noteikumu pārkāpšanu.

Ja tiek konstatēts, ka trauma uz batuta tika gūta tieši pakalpojuma sniedzēja vainas dēļ, patērētājs var vērsties Patērētāju tiesību aizsardzības centrā un vēlāk tiesas ceļā var pretendēt uz ārstēšanas izdevumu kompensāciju pilnā apmērā.

No smagām traumām bērnu var pasargāt batuta aizsargtīkls. Tomēr bieži arī par tādiem elementāriem drošības pasākumiem vecāki nedomā.

Kaut gan batuti ir viens no traumatiskākajiem izklaides veidiem, vecākiem būtu jārūpējas par savu bērnu drošību arī citviet, piemēram, ūdens un piepūšamajās atrakcijās, kā arī uz karuseļos.

Video

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl