Vecākiem, kuri strādā vakaros vai brīvdienās, ir grūti atrast auklītes. Ko darīt?

2 komentāri

Ko darīt vecākiem, kuriem jāstrādā vakaros vai brīvdienās – laikā, kad bērnudārzi ir slēgti? Latvijā šobrīd tiek īstenots Eiropas Savienības atbalstīts projekts, kas līdzfinansē auklīšu pakalpojumus vai bērnudārzus vecākiem, kuri strādā nestandarta darba laiku.

Zane Staņa strādā par izrāžu vadītāju Rīgas Jaunajā teātrī – viņas darba diena sākas vakara stundās, jāstrādā arī nedēļas nogalēs. Viņas meitiņai Hildai ir auklīte, kura mazo pieskata ārpus standarta darba laika – tātad pēc sešiem vakarā, kā arī brīvdienās.

Ekrānuzņēmumi

Tas iespējams, jo Zanes darbavieta piedalās tā dēvētajā auklīšu projektā. Jaunā māmiņa to vērtē atzinīgi, taču atrast atbilstošu sertificētu speciālisti nemaz nav bijis tik viegli. Vecāki savai meitiņai to meklējuši četrus mēnešus.

“Aukļu tirgus ir plašs, bet sertificēto aukļu tirgus nav plašs, līdz ar to tās aukles, kuras ir to izdarījušas, viņas parasti nenodarbinātas nestāv. Mēs sertificējām sev pazīstamu cilvēku no tuvinieku loka, tā arī tikām pie auklītes,” teic Zane.

Paziņu lokā šādas auklītes meklē arī citi vecāki, tā atzīst lidostā Rīga, kura arī ir iesaistījusies auklīšu projektā. Aukles nestandarta darba laikā izmanto 13 darbinieki, kuri strādā drošības jomā – veic pasažieru un bagāžas drošības pārbaudes, kā arī cilvēki, kuri ir iesaistīti pasažieru apkalpošanā.

“Kā darba devējs šo iespēju vērtējam ļoti pozitīvi, jo mums ir vērtīgi darbiniekus noturēt, kuros esam ieguldījuši, un tas ir labums, ko darbiniekiem varam piedāvāt,” norāda lidostas Rīga pārstāve Sanita Šaitere.

Kopumā Valsts atbalstītajā projektā ir iesaistījušies 22 uzņēmumi un 80 darbinieki no Jelgavas, Rīgas un Valmieras. Vienam bērnam atvēlētā summa aukles pakalpojumiem ir 400 eiro mēnesī. Auklīti var izmantot 10 mēnešus. Pirmos četrus mēnešus šos pakalpojumus pilnībā finansēs Labklājības ministrijas projekts, nākamos divus mēnešus darba devēji vai paši darbinieki piedalās ar līdzmaksājumu 20% apmērā, bet pēdējos četros mēnešos līdzmaksājums būs 40 % apmērā.

“Projekta mērķis veicināt nodarbinātību – ģimenes un darba līdzsvaru, kuri strādā nestandarta darba laiku, lielākais risks, ka viņi nevar savienot darbu un ģimenes dzīvi, viņiem nav pieejami bērnu aprūpes pakalpojumi, kas ir parasti standarta darba laikā,” skaidro Labklājības ministrijas projekta vadītāja Iveta Baltiņa.

Projekta izmaksas ir 1 miljons eiro – 20% no šīs summas ir valsts nauda, pārējo atvēl Eiropas savienība. dalībai šajā projektā darba dēvēji var pieteikties vēl līdz gada beigām. Šobrīd iecerēts, ka projekts ilgs visu nākamo gadu.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl