5 komentāri

Deviņgadīgā Lauma pēkšņi saslimusi ar ārkārtīgi retu slimību – kaulu vēzi jeb Jūinga sarkomu. Līdz ar to ir sabrukuši deviņgadīgās jelgavnieces sapņi par daiļslidošanu un bezrūpīgu bērnību. Vecāki lūdz ziedotāju palīdzību, lai meitenīte varētu ārstēties ārzemēs.

Tā kā treniņi bija intensīvi, meitene reizēm sūdzējusies par sagurumu muskuļos. Pēc kārtīgas sportošanas tas nebūtu nekas neparasts, taču oktobrī kreisā kāja sapampusi. Pēc pārbaudēm mediķi paziņoja satriecošu vēsti – Lauma saslimusi ar ārkārtīgi retu slimību –  kaulu vēzi jeb Jūinga sarkomu. Pašlaik viņa ir mediķu aprūpē Latvijā, taču palīdzēt var Vācijas ārsti. Operācijai klīnikā Vācijā ir nepieciešami 50 tūkstoši eiro, un vecāki lūguši ziedotāju palīdzību.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Foto:

Tā kā vecākiem šādas naudas nav, ģimene lūdza labdarības organizācijas Snowflake palīdzību ziedojumu vākšanai. Izlasot portālā aprakstu par Laumas slimību, rodas iespaids, ka valsts ir atteikusi finansiālu atbalstu. Tomēr veselības ministrs Guntis Belēvičs paziņoja, ka valsts ir gatava palīdzēt mazajai Laumai.

Neraugoties uz veselības ministra solījumiem, ziedojumu vākšana turpināsies. Tēvs uzskata, ka meitenes dzīvības glābšanai nauda nepieciešama ātri.

Līdzīgā neapskaužamā situācijā nonācis arī četrgadīgais Artūrs, kurš saslimis ar nieru audzēju. Tagad puisēns gaida operāciju Vācijā. Arī šajā gadījumā atbalstu solījusi valsts, bet vecāki, negaidot atbildīgo iestāžu lēmumu, sākuši vākt ziedojumus. Mamma norādījusi, ka Artūrs vairs nevar gaidīt – rēķins jāapmaksā līdz 18. decembrim. Nepieciešamā summa ir milzīga – 216 tūkstoši eiro.

Skaties video!

TOP komentāri

 • lilija
  +2 +2 0

  lilija

  Un jau atkal mūsu mīļā valsts nekādu finansējumu nepiešķir? Viena no pasaules retajā slimībām a ārstēšanai naudas nav? Kam tad ir nauda? Pie tam operāciju LV atsakās veikt, Vācija ir te par Eiropa /bet EU teritorijā tak neesot problēmas veikt operācijas tās Valsts apmaksājot- tā vismaz gudri runāja, kad pusīti ārstēties uz ASV aizsūtījām...
 • Hūgo Vācietis
 • lilija
  +1 +1 0

  lilija

  Un jau atkal mūsu mīļā valsts nekādu finansējumu nepiešķir??? Viena no pasaules retajā slimībām a ārstēšanai naudas nav???? Kam tad ir nauda??? Pie tam operāciju LV atsakās veikt, Vācija ir te par Eiropa /bet EU teritorijā tak neesot problēmas veikt operācijas tās Valsts apmaksājot- tā vismaz gudri runāja, kad pusīti ārstēties uz ASV aizsūtījām...

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl