Vecāki vāc ziedojumus meitiņas ārstēšanai Vācijā, jo valsts finansējums var nākt pārāk vēlu

5 komentāri
Vecāki vāc ziedojumus meitiņas ārstēšanai Vācijā, jo valsts finansējums var nākt pārāk vēlu

Deviņgadīgā Lauma pēkšņi saslimusi ar ārkārtīgi retu slimību – kaulu vēzi jeb Jūinga sarkomu. Līdz ar to ir sabrukuši deviņgadīgās jelgavnieces sapņi par daiļslidošanu un bezrūpīgu bērnību. Vecāki lūdz ziedotāju palīdzību, lai meitenīte varētu ārstēties ārzemēs.

Tā kā treniņi bija intensīvi, meitene reizēm sūdzējusies par sagurumu muskuļos. Pēc kārtīgas sportošanas tas nebūtu nekas neparasts, taču oktobrī kreisā kāja sapampusi. Pēc pārbaudēm mediķi paziņoja satriecošu vēsti – Lauma saslimusi ar ārkārtīgi retu slimību –  kaulu vēzi jeb Jūinga sarkomu. Pašlaik viņa ir mediķu aprūpē Latvijā, taču palīdzēt var Vācijas ārsti. Operācijai klīnikā Vācijā ir nepieciešami 50 tūkstoši eiro, un vecāki lūguši ziedotāju palīdzību.

Foto:

Tā kā vecākiem šādas naudas nav, ģimene lūdza labdarības organizācijas Snowflake palīdzību ziedojumu vākšanai. Izlasot portālā aprakstu par Laumas slimību, rodas iespaids, ka valsts ir atteikusi finansiālu atbalstu. Tomēr veselības ministrs Guntis Belēvičs paziņoja, ka valsts ir gatava palīdzēt mazajai Laumai.

Neraugoties uz veselības ministra solījumiem, ziedojumu vākšana turpināsies. Tēvs uzskata, ka meitenes dzīvības glābšanai nauda nepieciešama ātri.

Līdzīgā neapskaužamā situācijā nonācis arī četrgadīgais Artūrs, kurš saslimis ar nieru audzēju. Tagad puisēns gaida operāciju Vācijā. Arī šajā gadījumā atbalstu solījusi valsts, bet vecāki, negaidot atbildīgo iestāžu lēmumu, sākuši vākt ziedojumus. Mamma norādījusi, ka Artūrs vairs nevar gaidīt – rēķins jāapmaksā līdz 18. decembrim. Nepieciešamā summa ir milzīga – 216 tūkstoši eiro.

Skaties video!