Šoreiz vecāki, gatavojoties mācību gadam, ir daudz mierīgāki

Pievienot komentāru
Šoreiz vecāki, gatavojoties mācību gadam, ir daudz mierīgāki
FOTO: LETA

Gatavošanās skolai šogad norit necerēti mierīgi – tā atzīst vecāki, kuri šobrīd atvasēm vēl steidz iegādāt visu skolai nepieciešamo. Divu bērnu māmiņa Gerda skolas lietas savām atvasēm astoņgadīgajam Kristeram un 12 gadus vecajam Markam sākusi sarūpēt teju vai pusgadu iepriekš.

Lai abi puikas 1. septembrī varētu atkal sākt skolas gaitas Jaunmārupes pamatskolā, ģimenei tas kopumā izmaksājis ap 100 eiro.

Gerda Pūliņa-Muceniece, divu bērnu mamma

Cik es esmu runājusi ar māmiņām, tad domāju, ka dārgākais ir apavi skolai. Bet, tā kā man ir divi dēli, abi brāļi un paliek no vecākā brāļa kaut kas, tad man par to varbūt nav jāiespringst.

Jaunmārupiete ir pārliecināta, ka mūsdienās, lai skolas sākums ģimenes budžetam nebūtu liels trieciens, vecākiem jābūt ļoti radošiem – jāizmanto dažādas akcijas un skolas lietu un apģērbu iegādi nevar atlikt uz pēdējo brīdi. Ģimenes maku un arī nervus saaudzē tas, ka jau otro gadu pašiem nav jāpērk grāmatas un darba burtnīcas.

Pagaidām arī portāla Māmiņu klubs interneta forumā neesot novērots tradicionālais pirmsskolas diskusiju drudzis.

Kristīne Virsnīte, Māmiņu kluba pārstāve

Varbūt tas ir klusums pirms vētras, mēs īsti nezinām, jo katru gadu ir novērojams, ka vecāki raksta un dalās savos iespaidos, un stāsta, ka kaut kas nav īsti kārtībā.

Taču, lai atbildētu uz jautājumu, cik vidēji ģimenēm šogad izmaksā bērnu sagatavošana skolai, būtu jāveic speciāls pētījums – tā norāda Māmiņu klubā. Tā pārstāve Kristīne Virsnīte pieļauj, ka kopējā summa varot svārstīties no divciparu līdz pat trīsciparu skaitlim, turklāt galvaspilsētā dažkārt toni nosaka arī skolas prestižs.

Bet, kamēr līdz skolas sākumam atlikušas vairs uz abiem rokas pirkstiem saskaitāmas dienas, Jaunmārupē Baložu mājas pagalmā puikas kopā ar kaimiņu meitenēm Alisi un Esteri vēl bauda vasaras brīvlaiku. Tomēr doma par skolas sākumu izraisa dažādas sajūtas.

Lielākais prieks par gaidāmo skolas sākumu bērniem ir tas, ka atkal būšot iespēja katru dienu satikt draugus. Bet pirms prātus atkal pārņēmušas domas par mājasdarbiem un mācību stundām, vēl ir laiks kolekcionēt brīvdienu piedzīvojumus, kurus pēc tam pastāstīt draugiem.