Vecāki, slēpiet trauku mazgāšanas līdzekļus! Bērni tos var izdzert, un tas nebeigsies labi…

Pievienot komentāru
Vecāki, slēpiet trauku mazgāšanas līdzekļus! Bērni tos var izdzert, un tas nebeigsies labi…
Foto: Flickr / Helen Harrop

Ikviena vecāka lielākās rūpes ir par sava bērna drošību. Lai arī no pilnīgi visām dzīves nebūšanām pasargāt mazuli ir gandrīz neiespējami, ir lietas, par kurām piedomājot, varat samazināt risku līdz minimumam, kā arī aiztaupīt daudz ciešanu un nepatīkamu mirkļu.

Vakar mediķi steiguši palīgā kādam gadu un trīs mēnešus vecam puisēnam, kurš bija saindējies ar sadzīves ķīmiju, iedzerot malku no mājās atrastas, tualetes tīrīšanas līdzekļa pudeles. Ārstu ierašanās brīdī ķīmiskās vielas bija iedarbojušās un puisēns jau vēmis, tādēļ sniegta neatliekamā palīdzība, un viņš nekavējoties nogādāts slimnīcā.

Kā atzīst ārsti, šādu stāstu ir simtiem, turklāt nereti, vecāku neuzmanība, vieglprātība vai aizņemtība beidzas ar ļoti skumjām sekām. Pēdējā laikā neatliekamās medicīniskās palīdzības darbinieki slimnīcās nogādājuši bērnus, kas apēduši veļas pulveri, iedzēruši šķidrās ziepes vai kādus tīrīšanas līdzekļus, kā arī mājoklī atraduši kālija permanganātu.

Foto

Lielākā daļa cietušo bērnu pēc dažādiem nelāgiem piedzīvojumiem jeb ķīmisku vielu nogaršošanas nonāk tieši bērnu slimnīcā. Šeit ārsti redzējuši visdažādākās briesmu lietas un piekrīt, ka situācija neuzlabojas, jo vēl joprojām bērni, vien ar dažiem izņēmumiem, cieš tieši vecāku neuzmanības dēļ.

Ilgstoša ārstēšanās, komplicētas operācijas un pat uz mūžu paliekošas sekas – tāda ir daudzu bērnu turpmākās dzīves realitāte. Atcerieties! Sadzīves ķīmija jāglabā bērniem nepieejamā vietā, turklāt oriģinālajā iepakojumā. Tīrīšanas līdzekļus nekādā gadījumā nedrīkst pārliet, piemēram, limonādes pudelē vai kādā citā iepakojumā, kas var bērnam vai pieaugušajam radīt maldīgu iespaidu par tā saturu.

Vēl kāda bērniem ārkārtīgi bīstama rotaļlietu un pat sadzīvē lietotu mantu sastāvdaļa ir baterijas. Problēmas, kādas var sagādāt to apēšana, līdzinās vai pat pārspēj dažādu mājas ķīmiju nokļūšanai organismā.

Parūpējieties par mazāko ģimenes locekļu drošību un pārliecinieties, ka jūsu mājās nav atrodamas indes, ķīmijas, spēļmantiņas vai jebkādi citi bīstami priekšmeti, kas var apdraudēt bērnu dzīvību. Turklāt mājokļa apskati veiciet, veroties no mazuļa skatpunkta, kā arī nenovērtējiet par zemu viņu atjautību un veiklību.

Video