Vecāki Rīgā ļauj bērniem braukt ar riteni bez ķiveres

Komentāri

Vasarā bērnu traumatisms pieaug pat par 35%, un pagājušogad šajos trīs mēnešus Bērnu un klīniskajā slimnīcā ar dažādām traumām vērsušies gandrīz 5500 bērnu. Kā apliecina Bez Tabu sižets, atsevišķi vecāki savu bērnu drošībai nepievērš nekādu vērību.

Kā norāda bērnu ķirurgs Jānis Upenieks, bērnu “izdoma” ir visai bagāta, un katru gadu mediķiem nākas saskarties ar ļoti dažāda rakstura traumām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Viens no bīstamākajiem savainojumu veidiem, kam var būt arī letālas sekas, ir pārgalvīga lēkšana nezināmās peldvietās. Tāpat regulāri traumas tiek gūtas, lēkājot uz batuta bez aizsargtīkla vai arī neievērojot nekādas atbilstošās drošības instrukcijas. Vēl viena bīstamā zona ir pamestas celtnes, kurās ir daudzi apstākļi, kas apdraud bērnu drošību.

Skaties foto:

Daudzi bērni vasaras mēnešos ir arī aktīvi velobraucēji, un tieši pārvietošanās ar šo transportlīdzekli ir viens no biežākajiem savainojumu cēloņiem. Turklāt lielākā daļa aizmirst par elementāriem drošības līdzekļiem, piemēram, aizsargķiveri.

Kādā no Rīgas mikrorajoniem sastaptais puisēns Artjoms, kurš par spīti tam, ka skolā mācīts lietot aizsargekipējumu, joprojām brauc bez ķiveres. Puika vaļsirdīgi atzīst, ka viņš nemaz nav nokārtojis velosipēda tiesības un arī viņa mamma atļauj braukt pa galvaspilsētas ielām bez ķiveres.

Savukārt ugunsdzēsēji glābēji pērn devušies palīgā bērniem 54 reizes un deviņos gadījumos ar viņu pūliņiem ir bijis jau par vēlu.

Vecāki tiek aicināti instruēt bērnus par to, kā rīkoties dažādās ikdienišķās situācijās bez viņu uzraudzības.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl