Vecāki protestēs pret vēlmi ”apcirpt” finansējumu bērnudārziem

0 Komentāru
Vecāki protestēs pret vēlmi ”apcirpt” finansējumu bērnudārziem
FOTO: LETA

Sestdien, 19. septembrī,  plkst. 13.00 ģimenes ar bērniem tiek aicinātas ierasties Vērmanes dārza parkā, kur tiks rīkota protesta akcija ”Atdodiet manu bērnudārzu!” ar mērķi nepieļaut valsts līdzfinansējuma pārtraukšanu tiem bērniem, kuriem nav nodrošināta vieta pašvaldības bērnudārzā.

Piketa mērķis ir iestāties par valsts līdzfinansējuma saglabāšanu bērniem, kuriem nav nodrošināta vieta pašvaldības bērnudārzā.

Pasākuma ietvaros tiks uzsākta arī parakstu vākšana portālā manabalss.lv par bērnudārzu pieejamību katram Latvijas bērnam.

Pikets notiks plkst. 13.00. Tā rīkotāji ir partija Latvijas attīstībai.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja, ka patlaban privātie bērnudārzi ir neziņā, vai arī turpmāk par bērniem, kuriem nav vietas pašvaldību bērnudārzos, finansiālu atbalstu vecākiem sniegs gan valsts, gan pašvaldība. Atbildīgās ministrijas sola izvērtēt, vai valsts atbalsts līdz šim bijis efektīvs un rindas bērnudārzos tiešām ir mazinājušās.

Atbilstoši Ministru kabineta noteikumiem, līdz šā gada beigām par katru bērnu, kurš sasniedzis pusotra gada vecumu un kuram nav vietas pašvaldības pirmsskolas izglītības iestādē, valsts pašvaldībām novirza līdz 142 eiro mēnesī. Šī kārtība tika noteikta, lai mazinātu rindas bērnudārzos, un tika noteikta uz konkrētu termiņu – tagad tas tuvojas beigām, bet darbs pie jaunas izmaksu aprēķināšanas kārtības nav uzsākts.

0 Komentāru