Vecāki Pārdaugavā paši saviem spēkiem veido dienas centru autiskiem bērniem

Pievienot komentāru

Vienā no vēstulēm “LNT Ziņas” saņēma uzaicinājumu uz talku. Ņemot vērā valsts apmaksātas palīdzības nepietiekamību bērniem ar autiskā spektra traucējumiem, vecāki sarosījās un izdomāja paši izveidot īpašu dienas centru Pārdaugavā. Ar saziedotām krāsām, labprātīgo palīdzību un lielu entuziasmu jau ir uzsāks tikko izīrēto telpu remonts.

Izrādās, ka sešus gadus vecā Kristera mīļākais kanāls nu jau kādu laiku ir “LNT”. Pamostoties viņš labrīt vietā vaicā: “Ieslēgsi, LNT?”

Runāt Kristers sāka pavisam nesen. Pateicoties īpašai “ABA” programmai, kas nāk no ASV. Redzot tik labus terapijas rezultātus, vairākas ģimenes nolēma apvienoties un kopīgiem spēkiem izveidot Pārdaugavā dienas centru bērniem ar autiskā spektra traucējumiem.

“Mēs visas dzīvojam Pārdaugavā. Un tad mēs tā kā briedām ka mums vajadzētu tādu savu centru. Savu tādu vietiņu, kur mēs varam kas būtu kā tāds atbalsta vieta ģimenēm kur būtu gan bērniem terapijas iespējas, gan brīvā laika pavadīšana gan integrācija ar brāļiem un ar māsām. Un brīvprātīgajiem jauniešiem, kā Patrīcija,” stāsta viena no biedrības “Nepaliec Viens, struktūrvienības Dienas Centrs ”Solis Augšup”” veidotājām Elīna Augustinoviča

Dienas centrs top bijušajās veco ļaužu pansionāta telpās. Tās autisku bērnu vecāki remontē paši, aicinot talkā kaimiņus un brīvprātīgos jauniešus.

“Otrais stāvs ir salīdzinoši labā stāvoklī. Te prasās tikai tāds kosmētiskais remonts. Te jau telpas ir 90. gados remontētas un viss ir diezgan kvalitatīvi. Protams, laika zobs jau kaut ko ir izdarījis, tā kā mēs to kosmētiku, lieliem profesionāļiem nav jābūt lai to darbu izdarītu,” saka tētis Dzidris.

Centrā plānoti pieci kabineti, kuros strādās divi “ABA” terapeiti, speciālais pedagogs, logopēds, fizioterapeits un ergoterapeits. Paredzēta arī rotaļu un sensorās integrācijas istabas. Katra kabineta durvis būs noformētas kā atsevišķā mājiņa – katra savā krāsā. Tas autiskiem bērniem ir ļoti svarīgi, lai viņi zin, kurā mājā notiek nodarbība.

“Tā ir viņa telpa. Īpaši, jā. Galvenais mums atzīmēt pareizu krāsu, kāda bērnam vairāk patīk. Zaļa, varbūt gaiši zila, un viņš uzreiz iet uz savu istabu. Uz savu māju. Man liekas ka ideja ir tāda gaiša un ļoti interesanta,” norāda mākslinieks Dmitrijs Lavrentjevs.

Pagaidām tam ir grūti noticēt, bet ar laiku šajās telpās būs sensorās integrācijas kabinets. Tā vajadzībām apvienos 2 istabas, un šo sienu nojauks.

Vīksnu ģimene uz talku atbraukusi no Ropažiem, līdzi paņemot arī dēla labāko draugu – suni. “Mēs gribam palīdzēt jo Latvijā priekš bērniem un jauniešiem ar autiskā spektra traucējumiem vēl aizvien ir ļoti maz vispār visa kā trūkst. Un mēs braucām palīdzēt, tāpēc ka kaut kas jauns top priekš bērniem ar autiskā spektra traucējumiem,” saka mamma Zane.

Lasi vēl