Vecāki nevar sadalīt bērnu. Viss nonāk pat līdz apsūdzībām pedofilijā

Komentāri

Bērna dalīšana uz pusēm – tā, gandrīz nepārspīlējot, var teikt par situāciju, kas izveidojusies kādā ģimenē Līgatnes pusē, kur tēvs apsūdz māti izvirtuša dzīvesveida piekopšanā, bet māte tēvu – vecuma plānprātībā. Vai šādus samilzušus ģimenes strīdus ir iespējams risināt?

Kārlim un Vinetai ir kopīgs dēls, puisēnam ir 11 gadu, viņš ir invalīds ar nelielu garīgu atpalicību. Pirms dažiem gadiem Vineta no Kārļa aizgāja, un tad arī sākās visas bērna dalīšanas problēmas. Te bērns paviesojās pie mammas, te padzīvoja pie tēva, bet kā viens, tā otrs vecāks centās dēlam iegalvot, ka tētis ir slikts un ka mamma dzīvo netiklu dzīvesveidu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ģimenes strīds aizgājis tik tālu, ka tēvs zvanījis Degpunktā komandai, apgalvojot, ka viņam atņemtas gan bērna aprūpes tiesības, gan pēc kārtējā abu vecāku konflikta tiesības tikties ar dēlu. Toties, pie mammas dzīvojot, puika tiekot seksuāli izmantots. To darot mammas jaunie kavalieri.

Vai tiešām ir pamats bažām, ka bērns, dzīvojot pie mammas, ir pakļauts seksuālai vardarbībai vai emocionālam teroram? Izrādās, – situācija ir teju vai pretēja. Proti, aizdomas par emocionālu vardarbību ir tieši tēva darbībās. Turklāt tuvošanās aizliegums viņam uzlikts tāpēc, ka viņš esot fiziski uzbrucis bērna mātei. Tā gan nav Bāriņtiesas kompetence. Bāriņtiesā cīnās par to, lai bērnam būtu abi vecāki, taču lai viņi savas domstarpības nerisinātu puikas klātbūtnē.

Foto:

Līgatnes Bāriņtiesas priekšsēdētāja saka, ka viņi jau iepriekš izstrādājuši plānu, kas jādara bērna tēvam, lai atgūtu iespēju audzināt dēlu. Bet tam jebkurā gadījumā jānotiek saziņā ar māti, nevis cenšoties bērnu privatizēt un māti kā tādu izolēt, sakot, ka viņa ir ļauna.

Dodamies ciemos arī pie Vinetas, cerībā viņu satikt un aprunāties, vai tiešām nav iespējams kaut kāds kompromiss starp viņu un bijušo vīru. Sievietes nav mājās, tāpēc zvanam pie durvīm kaimiņiem. Kaimiņi vienmēr vislabāk zina, kas par cilvēku dzīvo blakus durvīs. Par Vinetu īpašu sūdzību neesot, vienīgi kāds reizēm smēķējot uz balkona tā, ka visa māja smird, bet citādi viss kluss un mierīgs. Toties bijušais vīrs gan reizēm nākot ciemos, un kaimiņi saka, ka viņš neesot riktīgs. Mēģinājis pat uzlikt lāstu visai mājai, bēris uz lieveņa kapu smiltis.

Dienas beigās izdodas sazināties ar Vinetu pa tālruni. Viņa stāsta, ka vairs neesot spēka cīnīties ar bijušā vīra apsūdzībām. Vecuma demence varētu būt tas, kas Kārli sagrābis un nelaiž vaļā. Vineta vēršas pie visām sievietēm un aicina neklusēt par emocionālu un fizisku vardarbību ģimenē. Viņa tam gājusi cauri ilgāk nekā desmit gadus un tikai pirms pāris gadiem sadūšojusies pacelt galvu. Tajā pašā laikā sieviete negrasās atņemt bērnam tēvu, ja viņš spēs ar dēlu komunicēt, nenoskaņojot puisēnu pret māti.

Skaties video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl