Vecāki neprot nospraust robežas: bērni pārāk daudz laika pavada, “pielipuši” pie ekrāniem

Saudzēt savas un savu tuvinieku acis aicina ārsti, jo šodien ir Starptautiskā redzes diena. Teju 300 miljonu cilvēku pasaulē ir problēmas ar redzi, bet tās var arī laikus pamanīt. Tikmēr oftalmologi jeb acu ārsti vērš uzmanību, ka lielu slodzi bērnu acīm nodara nekontrolējama dažādu ekrānierīču lietošana un nereti tādēļ var attīstīties tuvredzība.

Atpakaļ uz rakstu

10 komentāri

 • Sanita Stroh

  Sanita Stroh

  Tagad ierīcēm ir filtri,brīnums,ka vēl neesmu akla...ārstiem noteikti ir jāmācās pēc jaunās sistēmas,vecā ir novecojusi tāpat kā papīrs.
 • Mamma

  Mamma

  Atļaušos noraidīt pārmetumus, ka vecāki neprot nospraust robežas ekrānierīču lietošanā. Savam sākumskolas bērnam saziņas vajadzībām biju atdevusi podziņtelefonu. To, kuru pati iepriekš lietoju. Viss bija labi, taču arvien biežāk no bērna mutes dzirdēju tekstus, ka klasē viņam vienīgajam tāds pogu telefons, pārējiem klasesbiedriem esot skārienjutīgie. Izrunājāmies un nolēmām vēl turēties savās pozīcijās pie podziņām. Jo viedo telefonu arī ģimenes budžets tā uzreiz neļauj pirkt. Tiktāl būtu labi. Un tad kādā reizē bērnam dienasgrāmatā parādījās skolotājas piezīme... par to, ka uz nākamo mācību stundu jāpaņem viedais telefons, būšot visiem ar telefona starpniecību kaut kāds uzdevums jāpilda. Šajā brīdī man radās jautājums: vai skola, izglītības pārvalde un ministrija apriori uzskata, ka viedtālrunis ir katram otrklasniekam? Un ja nav? Bērns automātiski tiek izslēgts no mācību procesa?! Varbūt izglītības organizētājiem jāpaskatās tālāk par savu degungalu un ekrānu tā priekšā, lai ieraudzītu reālo dzīvi, kura nesastāv tikai no "gadžetiem"?
  Toreiz iedevu līdzi bērnam savu viedtālruni, kurš arī izrādījās konkrētajam uzdevumam nederīgs, jo arī nesaskanēja kaut kādi tehniskie parametri vai "atmiņa par īsu" bija.
  Tad, lūk! Kurš ir tas, kas piespiež bērnus sākt lietot ekrānierīces? Ģimenē tā vismaz ir vecāku izvēle un atbildība. Bet, ja skola pieprasa, tad tā jau ir obligāta darbība. Uzspiesta ekrānierīču lietošana sākotnēji it kā mācību mērķiem ātri vien rada aizraušanos un atkarību, un varbūt vēl citus veselības traucējumus.
  Tā ka, cienījamie, trauksmes zvanus kariniet pie atbildīgo amatpersonu ausīm, nevis izsakiet pārmetumus vecākiem!
 • Dainis Ledajs

  Dainis Ledajs

  Uzinstalējiet FamilyLink no PlayVeikals un iestatiet precīzi cik stundas, no cikiem līdz cikiem bērns var spēlēties. Manējam dienā spēlēm ir 1.5 stundas un viņš to zin, pats izlemj kad to laiku izmantot. Plus vēl redzēsiet bērna telefona atrašanās vietu kartē.
 • Mārīte Brūvere
 • Lāsma Kalnozola

  Lāsma Kalnozola

  Lielākā daļa vecāku ir tieši tādi paši. No viņiem tad bērni to piemēru ņem.
 • S

  S

  Vecākiem vispār savi bērni īpaši neinteresē, tā izskatās.Iegrūž rokās telefonu, ir miers-sēž mājās, klusums.Otrs variants-iedod kabatas naudu, izklaidējies, liec man mieru, esmu noguris.2.septembra vakarā iznāca būt Rīgā.Šausmas, Rīga pilna ar bērnu bariem-citi skaidrāki, citi glāžaini, bet skaļi visi.Citiem jādzird, kas kur ko ar ko un kā, cik ilgi.Un policijas vadiba apmierināta, vakars pagājis samērā mierīgi.Policisti uztraucas, no pedagogiem prasa atskaites, bet vecāki kur?
 • Janis Kasinskis

  Janis Kasinskis

  tasbir tapec lai mebutu kanodarbojas ar audzinasanu un pasi sez internetos, tipa majas miers un mierigi flegmatiski berni, un ja tev ir aktivi berni skrien blaun u. t. t ta tie slinkie vecaki saka kaads neudzinats berns :D
 • Yana Breča

  Yana Breča

  Ja ir podziņtelefons, bērns nemaz tik bieži nesēž pie telefona 😁 kamēr bērns pats nevar nopelnīt krutu telefonu, vecākiem nav tam jāizdabā, tad arī bērniem būs normāla redze.
 • Signija Siga
 • Kārlis Kr

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!