4 komentāri

Skolēnu vecāki nobažījušies, ka skolām tiks uzspiesti Eiropas seksuālās izglītības standarti. Daudziem vecākiem tie neesot pieņemami. Lai to nepieļautu un lai izglītības iestādēs aizliegtu homoseksuālo attiecību propagandu, ir uzsākta parakstu vākšana.

Bērnu vecākus pamatīgi satraukuši Ķelnes Veselības izglītības federālā centra izstrādātie Eiropas seksuālās izglītības standarti. Tie publicēti mājaslapā ”mūsubērni.lv”. Vecāki uzskata, ka tik atklāta seksuālā izglītošana var radīt nevēlamas sekas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Skolnieka mamma Tatjana skaidro: “Tur ir aprakstīts viens piemērs – līdz 4 gadiem bērnam jāzina, jāprot aptaustīt savu ķermeni un viņus apmācīs, kā saņemt prieku, apmierinājuma sajūtu no tā.”

Skolnieka tētis Mihails:
Tendences jau ir skaidras, mēs redzam, kas notiek Eiropā.

Vācijā tādas stundas ir obligātas un lielai daļai sabiedrības tas nav pieņemams.

Skolnieces mamma Viktorija:
Manuprāt, seksuālā izglītība iznīcinās visus morāles kritērijus un veicinās bērnu pāragru interesi par seksuālām attiecībām visdažādākajās formās.

Par šādu materiālu esamību Valsts izglītības satura centrs ir informēts, taču ierēdņi mierina vecākus, ka viņu bērniem rietumu seksa revolūcija uzspiesta netiks. Citu ES dalībvalstu izglītības standarti un mācību programmas Latvijai nav aktuālas, jo izglītības jautājumi ir katras dalībvalsts nacionālais jautājums un tiek risināti patstāvīgi.

Izglītības un zinātnes ministrijas Valsts izglītības satura centra nodaļas vadītājs Imants Vasmanis:
Nu, tādas radikālas izmaiņas šobrīd nav paredzētas. 2018. gadā pamatizglītībā ir paredzēts ieviest jaunus standartus, bet tad tiks pārskatīti visi standarti visos mācību priekšmetos, bet teikt, ka paredzētas kādas būtiskas radikālas izmaiņas attiecībā uz seksuālo izglītošanu, nevar.

Ierēdņi nenoliedz, ka dzimumlīdztiesības jautājumi ir aktuāli, taču tas vērsts tikai uz to, lai visiem būtu līdzvērtīgas iespējas darba tirgū vai pakalpojumu pieejamībā. Savukārt Veselības ministrijas prioritāte ir slimību profilakse.

Labklājības ministrijas Sociālās politikas plānošanas un attīstības departamenta direktore Diāna Jakaite:
Pieņemsim, meitenēm nebūtu jābūt ierobežojumiem mācīties tehnisko izglītību tādēļ, ka viņa ir meitene, vai zēns nevarētu darīt kaut ko tādu, ka ir zēns.

Savukārt VM pārstāvis Oskars Šneiders norāda: ”Galvenais uzsvars no VM puses būtu jāliek uz to, kādā veidā cilvēkiem ir iespējams izvairīties no saslimšanām, kādi riski pastāv saslimt, un mazāk pievērst uzmanību dažādiem seksualitātes jautājumiem.

Seksuālā izglītošana skolās notiek jau šobrīd. Bērni pirmās zināšanas par šo būtiski svarīgo tēmu apgūst mācību priekšmetā – sociālās zinības. Tomēr bērnu vecākiem šķiet, ka pēdējā laikā pieaug spiediens no seksuālajām minoritātēm, kas, apelējot pie tolerances un patiesas demokrātijas, dažādos veidos cenšas uzspiest bērnu agrīnu seksualizāciju. Tas tiekot darīts gan ar it kā nevainīgu grāmatiņu izplatīšanu bērnudārzos, kurās tiek likta vienlīdzības zīme starp puikām un meitenēm un arī ar Eiropas seksuālās izglītības standartiem.

Mihails:
Man ir citas vērtības. Es gribu savādāk izglītot savu bērnu seksuālos jautājumos. Mēs neļaujam līdz 18 gadiem tirgot alkoholu un cigaretes, es teiktu, ka sekss nav mazāka lieta par alkoholu. Kāpēc mēs gribam propagandu par seksu maziem bērniem?

Savukārt Viktorija norāda: ”Tas ir vecāku darbs, pastāstīt bērnam, ja viņam rodas kādi jautājumi.”

Pagaidām parakstu vākšana norit gausi – ir savākti vien septiņi tūkstoši parakstu. Lai rosinātu likuma izmaiņas, par homoseksuālo attiecību propagandas aizliegšanu izglītības iestādēs, uz ko cer bērnu vecāki – ir jāsavāc vismaz 30 tūkstoši parakstu.

TOP komentāri

 • Anna
  0 0 0

  Anna

  Es kā vecmāmiņa arī vēlos parakstīties, bet nezinu, kā un kur to var izdarīt. Velētos vairāk informācijas, un nevajag baidīties, ka kādiem liksies par daudz šīs informācijas,- jo vairāk, jo labāk. Būsim saliedēti un aktīvi, lai šis marasms nesāktos mūsu mazajā Latvijā. Mēs daudz ko nezinājām, dzīvodami padomju tautu saimē, un tikai slavinājām rietumus, bet nu ir aizkars pavēries, un jāmāk pašiem atsijāt pelavas.
 • Egils
  0 0 0

  Egils

  Ok,
  Visiem interesentiem!
  Internetā pret šo murgu parakstīties nav iespējams. Ir nepieciešami notariāli apstiprināti paraksti, kas nozīmē, ka jādodas pie notāriem. Bet kopumā ir baigi maz informācijas par šo te visu.
 • Egils
  0 0 0

  Egils

  Kur var parakstīties pret šo debilismu!? Meklēju "Manā Balsī" bet tur nav...
  Līdz 4 gadus vecam bērnam jāprot gūt seksuālo baudu??? Kurš kroplis šito izdomājis!!!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl