VBTAI veic nesaskaņotas pārbaudes ar bērniem saistītās iestādēs; atklāj pārkāpumus arī skolās un bērnudārzos

0 Komentāru

Valsts bērnu tiesību aizsardzības inspekcijai (VBTAI) veicot 74 dažādas pārbaudes bērnu aprūpes iestādēs, kā arī izglītības iestādēs, 16 gadījumos izdevies atklāt vardarbības pazīmes, intervijā LNT raidījumam “900 sekundes” sacīja inspekcijas vadītāja Marianna Dreja.

“Pārbaudes tiek veiktas bez brīdinājuma ne tikai bērnunamos un valsts sociālās aprūpes centros, bet arī skolās un bērnudārzos. Šobrīd veiktas 74 pārbaudes, bet 16 no tām ir konstatēta pieaugušo fiziskā vai emocionālā vardarbība pret bērnu. Uzsākta administratīvā lietvedība. Gribētu norādīt, ka divos gadījumos ir saistība ar ārpus ģimenes aprūpes iestādēm, pārējos gadījumos tās ir skolas un bērnudārzi, kur arī tiek konstatēta vardarbība,” skaidro Dreja.

Dreja skaidro, ka pārkāpumi tiek konstatēti dažādi, – pēc saņemtajiem iesniegumiem, kā arī pārbaudēs, kā laikā tiek veikta bērnu anketēšana un pārrunas.

“Atsevišķos gadījumos, ka runa ir par vienaudžu savstarpējo vardarbību, bieži vien anketās parādās tas, ka bērni to uzskata par normu – ka klasē vai grupiņā ir agresīvāki bērni, kuri dara citiem pāri,” min Dreja.

Dreja sīkāk nekomentēja, kurās institūcijās minētie pārkāpumi konstatēti, jo arvien turpinās pārbaudes un apstākļu noskaidrošana, bet piebilda, ka minētie 16 gadījumi saistīti ar emocionālo vardarbību pret bērniem.

 

0 Komentāru